Grįžti atgal
02/26/2019

Ar jums atrodo, kad jūsų šuo nerimauja?

Šunims
Nerimas šunims
Kodėl mano šuo dreba?

Daugelis šunų nuolatos dreba net jei ir nėra šalta kieme, tai dažniau pasitaiko tarp mažų veislių šunų tokių kaip čichuahua. Nors drebulys gali būti normali tam tikrų šunų gyvenimo dalis, tačiau tai gali būti įspėjamasis ženklas, kad kažkas yra negerai. Gali būti daug skirtingų priežasčių, dėl kurių jūsų šuo dreba, pradedant nuo natūralių priežasčių ir baigiant rimtomis į kurias reiktų atkreipti dėmesį. Pastebėjus, kas jūsų šuo neįprastai dreba, kreipkitės į veterinarijos gydytoją dėl priežasties nustatytmo ir tolimesnio gydymo. O dabar galime panagrinėti keletą drebulio priežasčių.

Šaltas oras. Esant šaltam orui, daugelis šunų, kurių kailis yra trumpo plauko ir neturi didesnio riebalų sluoksnio, tokie kaip greihaundas ar vipetas, gali kur kas greičiau sušalti nei kiti šunys. Net jei temperatūra yra 10-15C laipsnių šilumos, kai kuriems šunims gali būti vėsu. Būkite ypač atidūs, jei lauke yra drėgna ar oras yra lietingas, nes drėgmė taip pat prisideda prie kūno temperatūros ir gali sukelti diskomfortą. Tokiu atveju išdžiovinkite, sušildykite savo šunį.

Nerimas / jaudulys. Drebulys taip pat gali būti susijęs su elgesiu arba emocijomis. Dažnai šunys gali pradėti drebėti dėl streso, jei mato, kad šeimininkai palieka namus arba atkeliauja svečių. Fejerverkai ar trankūs garsai gali sukelti šunų drebulį. Netgi per didelis šuns susijaudinimas ar džiaugsmas sukelia drebulį pvz.; būnant viduj pamatyti voverę arba matyti savo šeimininką atnešant maistą į dubenėlį.

Skausmas. Kai kurie šunys dreba dėl skausmo ar ligos. Jei pestebėjote, kad drebulys prasideda staiga ir jis nėra normalus Jūsų šuniui, būtinai kreipkitės į veterinarijos gydytoją, kad nustatytumėte priežastį.

Raumenų silpnumas. Silpni ar pavargę raumenys gali sukelti jūsų šuniui drebulį. Pernelyg daug žaisdami ar po ilgų pasivaikščiojimų šuo gali jausti nuovargį dėl ko ir gali kilti drebulys. Senjorai gali imti drebėti dėl raumenų masės praradimo, įtampos ar nuovargio. Drebulys gali būti nugaros nuovargio, artrito ar klubų susidevėjimo ženklas.

Apsinuodijimas. Drebulys taip pat gali būti apsinuodijimo požymis. Jei įtariate, kas Jūsų šuo gali būti apsinuodijęs cheminėmis medžiagomis, antifrizu, augalais, šokoladu ir kt., nelaukiant susisiekite su savo veterinarijos gydytoju. Apsinuodijimą lydi drebulys, o vėliau ir traukuliai.

Streso požymiai
  • Nerimas, drebulys, neadekvatus elgesys yra bendri elgesio sutrikimai, kuriuos sukelia stresas. Šie elgesio sutrikimai yra galimi visų veislių ir visų amžių šunims.
  • Destruktyvus, neadekvatus elgesys
  • Dažnas staugimas
  • Netinkamas tuštinimasis
  • Drebulys
  • Gyvūnas slepiasi
  • Nuolatinis neramus vaikštinėjimas
  • Nuleistos ausys žemyn
Kaip padėti stresuojančiam šuniui?

Jeigu jūsų šuns elgesys staiga pakito, rekomenduojame kreiptis į savo augintinio veterinarą, kuris patars kaip elgtis su stresuojančiu gyvūnu. Tačiau esame paruošę keleta patarimų, kuriuos galite išbandyti namuose, ir taip sumažinti savo augintinio nerimą.

Treniruotės. Kaip ir žmogui, taip ir gyvūnui padeda sumažinti stresą ir išlieti sukauptą energiją. Įvairiausi pratimai stimuliuoja serotinino gamybą, pozityvios energijos kaupimą organizme. Taip pat ilgi žaidimai ir užsiėmimai su šunimi sumažina jo energijos kiekį, o tai padeda išspręsti tokias problemas kaip liūdesys ir susijaudinimas dėl išsiskyrimo su šeimininku.

Išblaškymas. Padeda tuo atveju, jeigu šuo išsigąsta šaudančių fejerverkų, griaustinio arba atsiranda baimė būnant žmonių minioje. Koncentracija padeda šuniui matyti dalykus, kuriuos jis žino ir pažįsta vietoj to, kad koncentruotųsi į dalykus, kurie šunį gąsdina. Tokiu atveju prisiminkite su šuneliu pratimus, kuriuos mokate ir apdovanokite jį skanėstu.

Thundershirt. Nerimą mažinanti liemenė šunims.  Viena iš inovacijų, kaip galite padėti sumažinti nerimą savo augintiniui. Toks aptemptas rūbelis duoda šuniui spaudimą, kuris ramina ir padeda tokiose situacijose, kaip ilgos kelionės, skrydis lėktuvu, didelio triukšmo atveju.

Masažas.  Kas nemėgsta masažų? Gyvūnui, kaip ir žmogui, patinka masažas. Jis atpalaiduoja ir ramina. Vienas iš masažavimo būdų: pirštais masažuoti visą augintinio kūną sukamaisiais judesiais (paišant apskritimus). Tai ne tik nuramina gyvūną, bet ir prikelia ląsteles, kurios suaktyvina kraujotaką visame organizme.

Feromonai šunims.  Šių feromonų mes nejaučiame, tačiau šunims tai padeda. Tai yra feromonai, kuriuos leidžia šuniukų motinos, atsivedusios jauniklių. Žinoma, kad feromonai labai padeda jauniems šuniukams, bet yra tikimybė, jog gali padėti ir suaugusiems šunims. Reiktų turėti omenyje, jog feromonų pagalbos rezultatai gali pasimatyti tik po dviejų savaičių naudojimo.

Muzika. Neįtikėtina, tačiau muzika puikiai padeda šuneliui aprimti išsiskyrimo su šeimininku atveju ar kelionių metu. Žinome, jog šunų klausa yra be galo jautri todėl muzika turėtų būti parenkama labai rami, be papildomų garsų ar muzikos sustiprėjimų. Tai leidžia šuneliui jaustis jaukiai ir nejausti vienatvės jausmo.

Thundershirt. Nerimą slopinanti liemenė.

Kas galėtų padėti?

Išbandykite “Multiva Calming” kramtukus nuo streso. Duokite savo katei ar šuniui Multiva Calming kramtukus, kad palaikytumėte ramų jų elgesį ir ramią nervų sistemą, kai augintinis patiria stresą. Poveikis pastebimas po 30 minučių po sudavimo, prieš stresinę situaciją. Padėkite savo gyvūnui nusiraminti ir atsipalaiduoti, kad kartu galėtumėte mėgautis šventiniu laikotarpiu.

  • Ši formulė gali padėti suteikti raminamąjį poveikį, atsipalaidavimą, nesukeliant mieguistumo arba sutrikusių motorinių įgūdži
  • Kai augintiniai negali prisitaikyti prie stresinių situacijų, tai gali sukelti hiperaktyvumą, nenormalų ženklinimą šlapimu, braižymasi, drebulį, staugimą, lojimą, destruktyvų ar agresyvų elgesį
  • Sudėtyje yra vitamino B1 (subalansuotai reaguoti nervų sistemai į stresą), l-teanino (prisideda prie neurotransmitorių (gaba ir dopamino) gamybos, kurie atsakingi už subalansuotą reakciją į stresą) iš žaliosios arbatos bei krekenų (gali padėti nuslopinti stresą ir pažinimo funkciją), kurių kombinacija kartu leidžia gyvūnui nusiraminti
  • Pradeda veikti 30min nuo sudavimo
  • Esant aplinkos pokyčiams, keliaujant, vykstant pas veterinarą, vykstant šventėms ar vakarėlių metu, išsiskyrimo atveju, fejerverkų ar perkūnijos metu
  • Kasdieniam ar ilgalaikiam naudojimui
  • Tinka šunims ir katėms

Rekomenduojama naudoti:

»Esant aplinkos pokyčiams
»Keliaujant
»Vykstant pas veterinarą
»Vykstant šventėms ar vakarėlių metu
»Išsiskyrimo atveju
»Fejerverkų ar perkūnijos metu

ACALMA®Cats – feromonų difuzorius – raminamoji priemonės katėms

Šis produktas gali palengvinti prisitaikymą prie aplinkos pokyčių ir padeda išvengti nepageidaujamo katės elgesio, susijusio su stresu.

  • Sustiprinta formulė su kačių skruostinių feromonų analogu F3, kuris sinergijoje su valerijono ekstraktu, sustiprina jo veikimą ir užtikrina katės gerovę, su stresu susijusiose situacijose,
  • Tinka visų veislių ir amžiaus katėms,
  • Tinkamas trumpalaikiam ir ilgalaikiam naudojimui,
  • Valerijonui būdingas kvapas,
  • ACALMA® nėra vaistas ir nesukelia sedacinio poveikio.

Kaip naudoti:

  • Difuzorius ir papildymas

Prijunkite difuzorių likus 24–48 valandoms iki galimai stresinės situacijos katei, vietoje kurioje gyvūnas praleidžia didžiąją laiko dalį.

Norėdami pradėti, paspauskite mygtuką; norėdami sustabdyti, paspauskite mygtuką dar kartą.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Rekomenduojame

Jūsų prekė sėkmingai pridėta į jūsų krepšelį. Dabar galite eiti į krepšelį arba tęsti apsipirkimą.