Ar jums atrodo, kad jūsų šuo nerimauja?

Ar jums atrodo, kad jūsų šuo nerimauja?

Kodėl mano šuo dreba?

Daugelis šunų nuolatos dreba net jei ir nėra šalta kieme, tai dažniau pasitaiko tarp mažų veislių šunų tokių kaip čichuahua. Nors drebulys gali būti normali tam tikrų šunų gyvenimo dalis, tačiau tai gali būti įspėjamasis ženklas, kad kažkas yra negerai. Gali būti daug skirtingų priežasčių, dėl kurių jūsų šuo dreba, pradedant nuo natūralių priežasčių ir baigiant rimtomis į kurias reiktų atkreipti dėmesį. Pastebėjus, kas jūsų šuo neįprastai dreba, kreipkitės į veterinarijos gydytoją dėl priežasties nustatytmo ir tolimesnio gydymo. O dabar galime panagrinėti keletą drebulio priežasčių.

Šaltas oras. Esant šaltam orui, daugelis šunų, kurių kailis yra trumpo plauko ir neturi didesnio riebalų sluoksnio, tokie kaip greihaundas ar vipetas, gali kur kas greičiau sušalti nei kiti šunys. Net jei temperatūra yra 10-15C laipsnių šilumos, kai kuriems šunims gali būti vėsu. Būkite ypač atidūs, jei lauke yra drėgna ar oras yra lietingas, nes drėgmė taip pat prisideda prie kūno temperatūros ir gali sukelti diskomfortą. Tokiu atveju išdžiovinkite, sušildykite savo šunį.

Nerimas / jaudulys. Drebulys taip pat gali būti susijęs su elgesiu arba emocijomis. Dažnai šunys gali pradėti drebėti dėl streso, jei mato, kad šeimininkai palieka namus arba atkeliauja svečių. Fejerverkai ar trankūs garsai gali sukelti šunų drebulį. Netgi per didelis šuns susijaudinimas ar džiaugsmas sukelia drebulį pvz.; būnant viduj pamatyti voverę arba matyti savo šeimininką atnešant maistą į dubenėlį.

Skausmas. Kai kurie šunys dreba dėl skausmo ar ligos. Jei pestebėjote, kad drebulys prasideda staiga ir jis nėra normalus Jūsų šuniui, būtinai kreipkitės į veterinarijos gydytoją, kad nustatytumėte priežastį.

Raumenų silpnumas. Silpni ar pavargę raumenys gali sukelti jūsų šuniui drebulį. Pernelyg daug žaisdami ar po ilgų pasivaikščiojimų šuo gali jausti nuovargį dėl ko ir gali kilti drebulys. Senjorai gali imti drebėti dėl raumenų masės praradimo, įtampos ar nuovargio. Drebulys gali būti nugaros nuovargio, artrito ar klubų susidevėjimo ženklas.

Apsinuodijimas. Drebulys taip pat gali būti apsinuodijimo požymis. Jei įtariate, kas Jūsų šuo gali būti apsinuodijęs cheminėmis medžiagomis, antifrizu, augalais, šokoladu ir kt., nelaukiant susisiekite su savo veterinarijos gydytoju. Apsinuodijimą lydi drebulys, o vėliau ir traukuliai.

Stresas

 • Nerimas, drebulys, neadekvatus elgesys yra bendri elgesio sutrikimai, kuriuos sukelia stresas. Šie elgesio sutrikimai yra galimi visų veislių ir visų amžių šunims.
 • Destruktyvus, neadekvatus elgesys
 • Dažnas staugimas
 • Netinkamas tuštinimasis
 • Drebulys
 • Gyvūnas slepiasi
 • Nuolatinis neramus vaikštinėjimas
 • Nuleistos ausys žemyn

Kaip padėti stresuojančiam šuniui?

Jeigu jūsų šuns elgesys staiga pakito, rekomenduojame kreiptis į savo augintinio veterinarą, kuris patars kaip elgtis su stresuojančiu gyvūnu. Tačiau esame paruošę keleta patarimų, kuriuos galite išbandyti namuose, ir taip sumažinti savo augintinio nerimą.

Treniruotės. Kaip ir žmogui, taip ir gyvūnui padeda sumažinti stresą ir išlieti sukauptą energiją. Įvairiausi pratimai stimuliuoja serotinino gamybą, pozityvios energijos kaupimą organizme. Taip pat ilgi žaidimai ir užsiėmimai su šunimi sumažina jo energijos kiekį, o tai padeda išspręsti tokias problemas kaip liūdesys ir susijaudinimas dėl išsiskyrimo su šeimininku.

Išblaškymas. Padeda tuo atveju, jeigu šuo išsigąsta šaudančių fejerverkų, griaustinio arba atsiranda baimė būnant žmonių minioje. Koncentracija padeda šuniui matyti dalykus, kuriuos jis žino ir pažįsta vietoj to, kad koncentruotųsi į dalykus, kurie šunį gąsdina. Tokiu atveju prisiminkite su šuneliu pratimus, kuriuos mokate ir apdovanokite jį skanėstu.

Thundershirt. Nerimą mažinanti liemenė šunims.  Viena iš inovacijų, kaip galite padėti sumažinti nerimą savo augintiniui. Toks aptemptas rūbelis duoda šuniui spaudimą, kuris ramina ir padeda tokiose situacijose, kaip ilgos kelionės, skrydis lėktuvu, didelio triukšmo atveju.

Masažas.  Kas nemėgsta masažų? Gyvūnui, kaip ir žmogui, patinka masažas. Jis atpalaiduoja ir ramina. Vienas iš masažavimo būdų: pirštais masažuoti visą augintinio kūną sukamaisiais judesiais (paišant apskritimus). Tai ne tik nuramina gyvūną, bet ir prikelia ląsteles, kurios suaktyvina kraujotaką visame organizme.

Feromonai šunims.  Šių feromonų mes nejaučiame, tačiau šunims tai padeda. Tai yra feromonai, kuriuos leidžia šuniukų motinos, atsivedusios jauniklių. Žinoma, kad feromonai labai padeda jauniems šuniukams, bet yra tikimybė, jog gali padėti ir suaugusiems šunims. Reiktų turėti omenyje, jog feromonų pagalbos rezultatai gali pasimatyti tik po dviejų savaičių naudojimo.

Muzika. Neįtikėtina, tačiau muzika puikiai padeda šuneliui aprimti išsiskyrimo su šeimininku atveju ar kelionių metu. Žinome, jog šunų klausa yra be galo jautri todėl muzika turėtų būti parenkama labai rami, be papildomų garsų ar muzikos sustiprėjimų. Tai leidžia šuneliui jaustis jaukiai ir nejausti vienatvės jausmo.

Thundershirt. Nerimą mažinanti liemenė.

Kas galėtų padėti?

Pasirūpinkite savo geriausiu draugu aukštos kokybės ingredientais, kuriais galite pasitikėti. „Composure“ kramtukų visos sudėties dalys dirba kartu, siekant nuraminti jūsų augintinį, nepažeidžiant jo asmenybės ar energijos lygio.

 

 Daugiau

Rekomenduojama naudoti:

 • Fejerverkų ir griaustinio metu
 • Esant nuovargiui ar esant stresui dėl išsiskyrimo su šeimininku
 • Kylant lėktuvu
 • Persikraustant ar keliaujant
 • Naujos aplinkos pažinimui
 • Prieš vizitą pas veterinarą ar grožio saloną
 • Dalyvaujant parodose
 • Atostogaujant ar organizuojant vakarėlius namuose

 1. L-teaninas – amino rūgštis – raminanti ir atpalaiduojanti medžiaga, mažina dirglumą.
 2. Tiaminas – vitaminas B1, veikiantis centrinėje nervų sistemoje, siekiant nuraminti gyvūną.
 3. Kraujospūdžiui mažinti kompleksas – baltymų mišinys, bendram organizmo nuraminimui.
 4. Be papildomų žolelių: valerijono, jonažolių ar kitų ingredientų, kurie galėtų sukelti priklausomybę ar mieguistumą.

Kaip veikia Composure kramtukai?

 • Galima suduoti kasdien arba pagal poreikį, įvertinant susidariusią situaciją.
 • Saugu suduoti dvigubą ar trigubą kiekį, esant stresinėje situacijoje.
 • Palaiko visas smegenų funkcijas, kurios padeda nuraminti gyvūną bei jo elgesį, tačiau nepažeidžia energijos lygio, nepakeičia asmenybės bruožų.
 • Skanūs, lengvai suduodami kramtukai.
 • Šie kramtukai tai  yra papildai, kurie nėra farmacinio tipo ir neturi šalutinio poveikio, susijusio su receptiniais vaistais.
 • Daugiau apie šių papildų sudėtį > COMPOSURE
*CanCog Technologies Study „Assessment of Anxiolytic Properties of a Novel Compound in Beagle Dogs with a Noise-Induced Model of Fear and Anxiety”

 

  Vet Slėnis