Ach, tie plaukų kamuoliukai

Daugelis kačių savininkų susiduria su šia problema, kai jų katės priryja savo kailiuko plaukų ir tai sukelia blogą jų savijautą bei vėmimą. Mes mylime savo kačiukus kaip šeimos narius, tačiau tokia jų savijauta kartais tampa dideliu galvos skausmu mums visiems.

Plaukų kamuoliukai. Kaip katė jų prisirenka? Katės yra švaruolės ir jau slenkančius negyvus plaukus šalina liežuviu, kuriuos dažnai ir praryja. Kačių liežuvis yra šiurkštus ir lyg su mažais spygliukais, kurie yra pakrypę link gerklės. Vienu atveju liežuvis tampa lyg šukos, kurios ir padeda mūsų švaruolėms išlaikyti kailį švarų ir blizgantį, kitu atveju katėms nelieka kitos išeities, kaip į burną patekusius plaukus praryti.

Suprantama, kad plaukai nesusivirškins skrandžio sultyse. Todėl keliaujantys plaukai žarnynu ar jau patekę į skrandį turi kelias išeitis kaip iš ten ištrūkti.

Pirma. Virškinamuoju traktu plaukai natūraliai iškeliauja lauk.

Antra. Iškeliauja pro ten, kur atkeliavo.

Trečia. Plaukai užsikemša žarnyne sudarydami “kamštį”, tokiu atveju būtina kreiptis į veterinarą.

Simptomai, nurodantys, jog galimai praryti katino plaukai užsikimšo žarnyne yra:

  • vėmimas
  • užkietėję viduriai
  • sumažėjęs apetitas
  • mieguistumas / silpnumas
  • patinęs pilvukas

Akivaizdu, kad ilgaplaukės katės susiduria su šia problema dažniau nei trumpaplaukės. Laimei, galite imtis tam tikrų prevencinių priemonių, kad nors šiek tiek sumažintumėte šią problemą ar jos dažnumą.

Kaip apsaugoti katę nuo plaukų susikaupimo virškinimo trakte?

Kuo dažniau šukuokite savo katę. Iššukuojant negyvus katės plaukus, jų mažiau atsiras katės skrandyje. Katėms gi taip patinka būti lepinamoms ir šukuojamoms. Nepamirškite, kad ilgaplaukės katės reikalauja dažnesnės kailiuko priežiūros nei trumpaplaukės.

Palaikykite savo katės aktyvumą. Žaidimai tai yra dar vienas būdas, kaip sumažinti plaukų kamuoliukų susidarymą. Prižiūrėkite, kad katės neaptingtų ir taip nesulėtėtų jų žarnyno veikla. Reguliarus aktyvumas padeda palaikyti jūsų katės virškinimo sistemą ir tokiu atveju pašalinti susirinkusius plaukus.

Naudokite specialius papildus arba pastas. Šie produktai dažnai būna viliojančio tuno ar vištienos skonio, kuriuose yra maži kiekiai mineralinio aliejaus, kuris padeda sklandžiau plaukams judėti virškinimo traktu. Žinoma, pasitarkite su savo augintinio veterinaru, rinkdamiesi tinkamą produktą.

Naudokite Vetriscience “Derma Hairball” papildus nuo sąvėlų. Jūs galite duoti savo katei papildus, kurie sumažintų plaukų kamuoliukų susidarymą skrandyje. Vetriscience papildai “Derma Hairball” gali padėti palaikyti kailį ir odą sveiką bei aktyvų virškinimo traktą ir taip sumažinti plaukų kamuoliukų susidarymą.

 

Šiuose papilduose yra tokios sudedamosios dalys kaip lecitinas ir cinkas, kurie skatina sveiką nagų augimą, sveikų plaukų augimą ir odos sveikatą. Taip pat Omega 3 ir Omega 6 riebalų rūgštys, biotinas ir spanguolių milteliai, kurie palaiko sveiką virškinimo traktą.

Pasinaudokite šiais paprastais patarimais ir padėkite savo mylimai katei.

 

DAUGIAU