Grįžti atgal
05/06/2019

Akių ašarojimas – ašarų dėmės

Šunims
Akių ašarojimas

Akių ašarojimo priežasčių gali būti įvairių: maisto netoleravimas, dulkės ir nešvarumai akyse, veisimo pasekmės, reakcijos chemikalams ir kt. Tačiau yra žinoma, kad dažniausiausiai ašarojimas kyla dėl vidinių uždegimų nuo to, ką jūsų šuo valgo. Mes žinome, jei valgome tai, kas mums netinka – mus gali supykinti, galime pradėti viduriuoti. O šunims svarbu yra atkreipti dėmesį, kad akys, ausys ir oda yra vieni iš pagrindinių pasišalinimo kanalų, kurie šalina toksinus iš organizmo.

Ašarų dėmės. Kas jas sukelia? 

Akių ašarojimą gali sukelti sutrikęs pasigaminusių ašarų nutekėjimas (epifora) arba per didelė ašarų gamyba (lakrimacija). Pačios ašarų dėmės yra rusvai rudos spalvos juostelės po šuns ar katės akimis. Dažnai tai yra būdinga tam tikroms šunų veislėms (pvz.: maltos bišonams, lasos apsams, Ši Cu) ir, žinoma, šviesaus kailio sąvininkams ašarų dėmės pasimato aiškiau. Nors paprastai ašarų dėmės sukelia nedidelį susierzinimą, tačiau reiktų atkreipti dėmesį, kad tai gali būti rimtos ligos simptomas.

Kai augintinis valgo tai, kas jam netinka (pvz. kukurūzai, kukurūzų glitimas ar kt.), netinkamos medžiagos renkasi žarnyne, sukeldamos problemų. Paprasčiau tariant, jei organizmui kažkas nepatinka jis siunčia imuninius kareivius (antikūnius) išvalyti netinkamas medžiagas. Paveiktoje zonoje (šiuo atveju žarnyne) antikūniai su krauju surenka esamas “šiukšles” ko pasekoje įvyksta uždegimas. Tokiu atveju, organizmas šalina visas “šiukšles” lauk per pasirinktą išėjimą ir dažnai tai būna ašarų kanalai.

Dažniausiai akių ašarojimą sukeliantys antigenai yra kviečiai, rūgiai, pieno kilmės produktai, cheminės apsaugos priemonės…

Kaip apsaugoti augintinį nuo ašarų dėmių susidarymo?

Išnagrinėkite duodamo maisto kokybę. Rinkitės geros kokybės pašarą, kuris būtų lengvai įsisavinamas t.y. begrūdis, paruoštas iš šviežios mėsos, neturėtų pridėtinių cheminių konservantų, atsisakykite skaniukų, kurie yra grūdinės kilmės ir neduokite šuniui užkandžiauti nuo žmonių stalo. Kuo mažiau nereikalingų ir netinkamų medžiagų jūsų augintinis gauna, tuo mažiau streso jūsų augintinio organizmas patiria su jom kovojant.

Tikrinkite vandens kokybę.  Keliaujant su savo šunimis be įprastinio vandens teko pastebėti, kad netinkamas vanduo ir ašarojimas greitai nudažo kailiuką aplink akis, reaguojant į perteklinius mineralus. Naudokite šviežią išgrynintą ar distiliuotą vandenį. Pakeiskite plastikinius maisto ir vandens dubenis į nerūdijančio plieno, porceliano ar stiklo. Dėvėtos plastikinės talpyklos gali išlaikyti bakterijas, kurios gali dirginti jūsų augintinio veidą.

Kasdieninė akių aplinkos higiena. Kasdieninė akių aplinkos priežiūra gali padėti sumažinti jau susidariusias dėmes arba išvis neleisti joms susidaryti. Todėl rekomenduojame naudoti raminantį akių valiklį, kuris valo ir pašalina traiškanas, dulkes, ramina akių aplinką. Taip pat, stebėkite kad kailiukas aplink akis būtų tvarkingai apkirptas ir tokiu būdu nesikauptų akių nešvarumai.

Naudokite maisto papildus. Pasitarę su augintinio veterinarijos gydytoju išsirinkite papildus, kurie padėtų sumažinti šią problemą.

 

Ką rekomenduojame mes?

Akių ir akių aplinkos priežiūros linija iš Kanados.

Optixcare® Eye Cleaner – akių valiklis (100ml) yra saugus, švelnus ir raminantis sterilus tirpalas, skirtas valyti akis ir akių aplinką. „Optixcare® Eye Cleaner“ ramina sudirgintas akis ir gali padėti sumažinti ar pašalinti ašarojimą.

 • Valo, pašalina ašarų dėmes, minkštas traiškanas, ar dulkes
 • Sterilus akių lubrikantas su dviejų polimerų sistema; karbomero ir hialurono rūgšties
 • Saugu naudoti aplink akis, švelniai valo, ramina odą
 • Ramina sudirgusias, susierzinusias akis
 • Naudojamas kartu su servetėlėmis gali padėti pašalinti dėmes, susidariusias nuo ašarojimo

Optixcare® akių valymo servetėlės yra saugus, švelnus ir raminantis būdas išvalyti akių aplinką.

 • Valomosios servetėlės akims
 • Akių nešvarumams, dulkėms valyti
 • Veido raukšlėms valyti
 • Susidariusiom ašarų dėmėms aplink akis valyti
 • Pakuotėje 50vnt.

Optixcare® Eye Lube – akių gelis

 • Sterilus karbomero gelis – akių lubrikantas, specialiai sukurtas veterinariam naudojimui.
 • Anestezijos metu ar papildomai esant sausų akių sindromui

Optixcare® Eye Lube Plus – akių gelis su hialuronu

 • Optixcare Eye Lube Plus – sterilus akių tepalas su dviejų polimerų sistema, naudojamas padėti sausoms, niežtinčioms ar sudirgusioms akims
 • Optixcare Eye Lube Plus palaiko ilgalaikę ragenos apsaugą ir hidrataciją

Optixcare Eye Health – akių gelis su antioksidantais

 • Senyvo amžiaus gyvūnams, kuriems su laiku kyla degeneracinės akių ligos (katarakta, glaukoma, sausų akių sindromas, tinklainės degeneracija)
 • Trumpasnukių šunų veislėms, kurioms būdinga predisponuojančios įvairios akių ligos, tokios kaip: sausų akių sindromas, akių vokų pažeidimai, keratitas (ragenos uždegimas)
 • Gyvūnams sergantiems diabetu ir panašiomis sisteminėmis ligomis, gali turėti įtakos ir akių komplikacijoms
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Rekomenduojame

Jūsų prekė sėkmingai pridėta į jūsų krepšelį. Dabar galite eiti į krepšelį arba tęsti apsipirkimą.