Grįžti atgal
03/03/2020

Dažniausiai užduodami klausimai apie MARP katėms

Katėms

Sausas maistas katėms turėtų būti gausus baltymais, vidutinio riebumo ir su mažai angliavandenių. Katės geriausiai virškina gyvulinės kilmės baltymus. Katės dažnai medžioja mažesnį už save grobį, kas mums parodo, kad jas reikia šerti mažesnėmis porcijomis, kelis kartus per dieną. Gaila, tačiau ne daug galime rasti sauso maisto, kuris būtų tinkamas katėms, su daug baltymų, kuriuos jūsų augintiniai galėtų lengvai virškinti. Todėl mes rekomenduojame visada skaityti pašaro sudėtį. Idealu būtų jei pirmos sudėties dalys būtų mėsa, sudėtyje nebūtų grūdų ir sausą maistą maišytumėte su geros kokybės konservais.

1. Ką reiškia “holistinis”?

Paanalizuokime žodžio „holistinis“ reikšmę. Holistinis turi daugybę reikšmių, tačiau gera naujiena yra ta, kad jis retai kada naudojamas apgaulingame produktų ženklinime ar reklamoje. Amerikos paveldo žodynas žodį holistinis apibrėžia taip: „emphasizing the importance of the whole and the interdependence of its parts”-  išskiriantis visumos svarbą ir jos dalių tarpusavio priklausomybę. Kitaip tariant, galvojant apie holistinį reiktų galvoti apie visumą, atsižvelgti  į visą būtį. Taigi, holistinis gyvūnų maistas yra visapusiškai harmoningas produktas, kurio visi ingredientai yra naudingi ir reikalingi jūsų gyvūno organizmui, holistiniame maiste nerasite šalutinių „masei užpildyti“ skirtų ingredientų.

2. Kuo holistinis maistas yra naudingas katei?

Katės yra plėšrūnės ir yra sutvertos valgyti maistą, kuriame yra daug mėsos. Pagal skirstymą į klases – holistiniame sausame pašare mėsos / baltymų kiekis turėtų būti didžiausias 50 – 80%, o įsisavinimas geriausias 90 – 100%. Holistiniame maiste visos sudedamosios dalys turi būti nurodomos nuosekliai ir negali būti jokių nuslėptų ingredientų. Aukščiausios kokybės ingredientai (kokybė tokia pat kaip ir žmogui), nenaudojami pigūs mėsos šaltiniai (miltai, ekstraktai, šalutiniai gamybos produktai), jokių kvapų stipriklių, dažų bei konservantų. Holistiniame kačių maiste nebus grūdų, o mineralų ir vitaminų kiekiui užtikrinti sudėtyje galima rasti įvairias žoleles iš gamtos.

3. Kuo holistinis MARP maistas yra naudingas katei?

MARP holistinis kačių ėdalas gaminamas be grūdų ir jo sudėtyje yra daug mėsos iš kurios jūsų augintinis gauna jam taip reikalingus baltymus. Laikantis holistinių tradicijų, visi ingredientai, naudojami naminių gyvūnėlių ėdale turi būti sveiki ir naudingi, todėl šio pašaro sudėtyje galima rasti platų žolelių asortimentą, kuris yra svarbus visam jūsų augintinio organizmui. Kitaip tariant, tinkami ingredientai yra būtini, norint ateityje išvengti sveikatos problemų – prevencija yra svarbiau nei priežiūra.

Mūsų holistinis asortimentas turi vidutiniškai iki 80% baltymų iš gyvūnų šaltinių.

  • aukščiausios kokybės ingredientai (kokybė tokia pat kaip ir žmogui)
  • didelis kiekis mėsos ir be grūdų
  • tradicinė holistinė formulė – turtinga žolelėmis
  • formulės yra tinkamos alergiškoms katėms
  • tinka kastruotiems / sterilizuotoms katėms
  • gerina odos ir kailio būklę
  • pašaras skanus ir lengvai virškinamas
  • jokių cheminių konservantų, kvapiųjų medžiagų, kukurūzų, kviečių ar kitų netinkamų ar pavojingų ingredientų.

4. Ar MARP holistinis maistas tinka po kastarcijos/sterilizacijos?

Taip, MARP holistinį sausą maistą galima duoti kastruotiems/sterilizuotiems katinams, svarbiausia, yra normuoti maistą atitinkamai pagal katino svorį (kiekiai yra nurodyti ant pakuotės).

Jei Jūsų augintiniui buvo atlikta kastracijos ar sterilizacijos procedūra, keturkojo priežiūra šiek tiek pakis. Vienas iš kintančių aspektų yra kastruotų/sterilizuotų katinų maitinimas. Operacija šiek tiek sulėtina medžiagų apykaitą, o katės/katinai tampa ramesni. Tačiau apetitas nesumažėja! 

Tad tampa svarbu padėti augintiniui prižiūrėti jo figūrą. Mityba pritaikyta pagal naujus sveikatos poreikius, padės pasiekti puikių rezultatų!  MARP® specialūs sterilizuotoms katėms pašarai padės kontroliuoti svorį ir tai nekels rizikos augintiniui nutukti. MARP Sterilised ir MARP Indoor pašarai yra skirti sterilizuotiems/kastruotiems katinams, katėms, kurios yra laikomos namuose ir senjorėms katėms. 

Atminkite tai, kad kiekvienos katės poreikiai yra skirtingi, todėl stebėkite savo katės svorį, aktyvumą bei savijautą ir pagal tai nustatykite savo katei tinkamiausias maitinimo porcijas.

5. Sausas maistas ir konservai

Dažnai nutinka taip, jog konservus katės mėgsta kur kas labiau nei sausą maistą ir tai yra natūralu dėl didesnio kiekio mėsos ir gardaus kvapo. Šeimininkai renkasi įvairiai; maitinti savo katę tik konservais, maišyti konservus su sausu maistu arba duoti tik sausą maistą. Jei renkatės kates maitinti tik šlapiu maistu – puiku, tik reiktų prisiminti, kad nuo tokios konsistencijos maisto gali labiau apsinešti katės dantys, todėl reiktų dažniau pasirūpinti dantų valymu. Sausas maistas kartu su konservais yra įprastas kačių šeimininkų pasirinkimas, mes rekomenduojame rinktis aukštos klasės sausą maistą bei geros kokybės konservus, tik renkantis tokią dietą, sausą maistą reiktų normuoti. Jeigu maitinate savo katę tik sausu maistu, būtinai rinkitės kokybišką ir subalansuotą pašarą, kad katės gautų tinkamą kiekį naudingų medžiagų ir nepamirškite duoti daug geriamo vandens.


6. Kokį MARP sausą pašarą rinktis suaugusioms katėms ir kaip dažnai jas maitinti?

MARP holistiniai pašarai tinka ir jauniems katinukams, ir suaugusioms katėms. Galima rinktis iš trijų skonių: su vištiena, kalakutiena arba lašiša. Katės dažnai medžioja mažesnį už save grobį, kas mums parodo, kad jas reikia šerti mažesnėmis porcijomis, kelis kartus per dieną.

MARP Sterilised ir Marp Indoor pašarai yra skirti sterilizuotiems/kastruotiems katinams, katėms, kurios yra laikomos namuose ir senjorėms katėms.

7. Kokį MARP sausą pašarą rinktis jauniems kačiukams ir kaip dažnai juos maitinti?

MARP pašarai tinka ir jauniems katinukams, ir suaugusioms katėms. Galima rinktis iš trijų skonių: su vištiena, su kalakutiena arba lašiša. Kačiukai sausu maistu gali jau pradėti domėtis nuo 4 savaičių amžiaus, tačiau tokiu metu būtų gerai granules sušlapinti, kad jos nebūtų per kietos. Kai jau kačiukas pats ateina iki dubenėlio – maisto turėtų būti nuolatos, tačiau tokiu atveju yra būtina stebėti ar kačiukai netunka ir kontroliuoti ėdalo kiekį. Nuo 12 savaičių amžiaus patartina šerti kelis kartus per dieną didesnėmis normomis, o nuo 6 mėnesių du kartus per dieną kasdien, tuo pačiu metu.

8. Norma ir dozavimas

Rekomenduojamas kiekis yra nurodytas tik apytiksliai. Maitinimo porcijos gali skirtis priklausomai nuo jūsų katės veislės, amžiaus, aktyvumo lygio ir temperamento. Neperšerkite savo katės dėl jos apetito ir troškimo valgyti. Persivalgymas yra dažniausia virškinimo sutrikimo priežastis. Jūsų katė turėtų valgyti ½ dienos porcijos ryte ir ½ vakare arba galite tai padaryti pasirinkus savo metodą. Katės maistas gali būti valgomas sausas arba sudrėkintas. Nepalikite sudrėkinto maisto dubenyje ilgiau nei pusvalandį. Visada šalia turite daug gėlo vandens.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Rekomenduojame

Jūsų prekė sėkmingai pridėta į jūsų krepšelį. Dabar galite eiti į krepšelį arba tęsti apsipirkimą.