Dažniausiai užduodami klausimai apie MARP šunims
Tikime, kad gyvūnui kaip ir žmogui prevencija yra svarbiau nei nuolatinis gydymas ir šio kelio pasirinkimas suteikia ilgalaikę naudą Jūsų augintinio sveikatai. Todėl, renkame ir siūlome tokį produktų asortimentą, kuris padėtų šio principo laikytis. Dalinamės turimomis žiniomis, konsultuojame apie produktų naudojimą, nurodome, kur kreiptis, diskutuojame bei patariame kiekvienam atskirai, kiek galime. Kiekvieno gyvūno poreikiai yra skirtingi, todėl kiekvienam klientui skiriame laiko juos išsiaiškinti.
Surinkome visus mums dažniausiai užduodamus klausimus į vieną vietą. Čia rasite klausimus ir atsakymus apie Marp pašarus bei bendrines augintinių problemas. Labai tikimės, kad Jums pavyks atrasti atsakymą, kurio ieškote. Na, o mes savo ruožtu šį klausimyną vis papildysime naujais klausimais ir atsakymais.
1. Kaip atpažinti kokybišką sausą pašarą?
Visada skaitykite pašaro sudėtį! Savo augintiniui renkantis sausą maistą, konservus ar kitus produktus, atkreipkite dėmesį į pirmus tris ingredientus, nurodytus sudėtyje – tai yra trys pagrindinės produkto sudedamosios dalys. Jei bet kuris iš trijų ingredientų yra kukurūzų miltai, kukurūzų glitimas ar kviečių glitimas – tai reiškia, jog produktas neatitinka mitybos, kuri evoliuciškai yra reikalinga jūsų augintiniui, reikalavimų. Kukurūzų miltai, kukurūzų glitimas ir kviečių glitimas yra užpildai ir yra visiškai nenaudingi jūsų augintinio virškinimo procesams, nes šunų ir kačių organizmai nėra prisitaikę apdoroti šiuos užpildus. Tinkamesni garnyrai yra ryžiai, bulvės, saldžiosios bulvės ir ankštiniai.
Visų pirma visada ieškokite mėsos, kuri būtų tiksliai nurodyta ant pakuotės (pvz., šviežia ėriena, o ne šalutiniai gyvūniniai produktai ar nepatikslinta mėsa). Venkite chemiškai apdorotų produktų ir granulių, kuriuose yra dažiklių. Ieškokite natūralių konservantų, kurie yra ant pakuotės.
Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – pašaras turi atitikti jūsų augintinio būklę, jo išmatos turėtų būti tvarkingos ir šuo turėtų atrodyti ir jaustis gerai. Visada suprasite ar maistas geras iš gyvūno kailio ir išmatų.
2. Ką reiškia žodis holistinis?
Paanalizuokime žodžio „holistinis“ reikšmę. Holistinis turi daugybę reikšmių, tačiau gera naujiena yra ta, kad jis retai kada naudojamas apgaulingame produktų ženklinime ar reklamoje. Amerikos paveldo žodynas žodį holistinis apibrėžia taip: „emphasizing the importance of the whole and the interdependence of its parts”- išskiriantis visumos svarbą ir jos dalių tarpusavio priklausomybę. Kitaip tariant, galvojant apie holistinį reiktų galvoti apie visumą, atsižvelgti į visą būtį. Taigi holistinis gyvūnų maistas yra visapusiškai harmoningas produktas, kurio visi ingredientai yra naudingi ir reikalingi jūsų gyvūno organizmui, holistiniame maiste nerasite šalutinių „masei užpildyti“ skirtų ingredientų.
3. Kurios granulės yra labiausiai tinkamos jauniems šuniukams?
Augantiems šunims tinka beveik visos MARP pašarų formulės (išskyrus tas, kurios skirtos senjorams šunims). Kiekvienoje formulėje bus nurodytas skirtingas granulių kiekis, todėl būtinai sekite instrukcijas, kurios yra nurodytos ant pakuotės. Bet mes visada sakome, kad kiekvienas šuo yra skirtingas, jo būklė bei medžiagų apykaita, todėl pašaro dozę galima koreguoti pagal Jūsų šunį.
Tinkamiausios formulės šuniukams ir maitinančioms kalėms iš holistinės linijos yra:
- Marp Think Holistic Salmon, Marp Think Holistic Chicken, White Mix ir Red Mix;
- Marp Natural – Clear Water ir Farmland;
- Marp Variety – Blue River su lašiša, Grass Field su ėriena.
4. Ką reiškia trys raidės ALS, kurios būna nurodytos ant pakuotės?
🐾‘ALS – all life stages’, reiškiančios, jog pašaras tinka visų amžių šunims ar katėms. Maitinant savo augintinį aukštos kokybės pašaru visai nėra svarbu ar jis duodamas mažyliams, suaugusiems ar senjorams. Svarbu yra reguliuoti kiekį, kurį duodate savo augintiniui pagal jo amžių, aktyvumą bei svorį. Taigi, jei matote šias tris raides ant pašaro pakuotės, galite drąsiai jį rinktis skirtingo amžiaus šunims ar katėms, tiesiog, sekite maitinimo nuorodas ant pakuotės
5. Kuris MARP pašaras yra tinkamas šunims su jautriu virškinimo traktu?
Visų pirma, svarbiausia yra atrasti priežastį dėl ko Jūsų šuns skrandis yra jautrus. Tai gali būti ir netinkami skanėstai ar maisto likučiai duodami nuo mūsų bendro stalo…Jeigu norite išbandyti naują maistą ir išsiaiškinti kam yra alergiškas jūsų augintinis, galite bandyti eliminuoti baltymus. Todėl, norint tiksliai išsiaiškinti kokiam baltymui augintinis yra alergiškas, reiktų augintinį šerti maistu, kuriame yra tik vienos rūšies baltymai. Taip išsiaiškintume, kurios būtent rūšies baltymui augintinis alergiškas. Didelis kiekis šunų dažnai netoleruoja grūdų, kuriuose yra glitimo. Taip pat dažnai alergizuoja nuo vištienos arba jautienos mėsos. Šiems šunims mes rekomenduojame Marp Holistic Lamb arba Marp Holistic Salmon, kuriuose nėra paukštienos riebalų. Tam, kad pamatytume pokyčius, augintinį reiktų šerti vienu maistu ~ 8-12 savaičių.
6. Kaip tinkamai maitinti šunį?
Paprastai mes sutelkiame dėmesį į tinkamo pašaro pasirinkimą, tačiau taip pat svarbu, kaip tas pašaras yra patiekiamas. Visų pirma šuo turėtų turėti du dubenėlius – vieną vandeniui, kitą pašarui. Vanduo turi būti visada prieinamas ir keičiamas kiekvieną dieną. Į antrą dubenį dėsime maistą. Dubenėliai turėtų būti saugioje ir ramioje namų vietoje, kur šuo jaustųsi netrikdomas namų ruošos daiktų bei darbų. Indai turi būti švarūs ir reguliariai valomi. Saugumo sumetimais rekomenduojame nerūdijančio plieno dubenėlius, kurie būtų praktiški ir ilgaamžiški, o norėdami išsaugoti grindis nuo išsiliejusio vandens bei maisto trupinėlių, galite padėti dubenėlius ant kilimėlio. Keramikinius ir porcelianinius indus šuo gali sudaužyti ir stipriai susižaloti.
“Nepalikite sauso maisto granulių nuolatos dubenėlyje, nes jie sugeria oro drėgmę ir po kurio laiko gali susidaryti pelėsis.”
Pats maitinimas yra tam tikras ritualas tarp savininko ir šuns. Jaunus šuniukus yra rekomenduotina šerti 3-4 kartus dienoj, dienos normą. Suaugusius šunis – du kartus per dieną – ryte ir vakare. Kai šuo gauna mažiau pašaro vienu metu atsiranda mažesnė skrandžio užsisukimo ir kitų virškinimo problemų rizika. O padalinus maistą du kartus dienoj šuo jaučiasi sotus. Prieš ir po šėrimo šuo turėtų būti bent pusvalandį pailsėjęs, idealu, jei augintinis bus paguldytas į savo vietą ir ten kurį laiką ilsėtųsi. Tai yra prevencija norint išvengti virškinimo ar sveikatos problemų. Nepalikite sauso maisto granulių nuolatos dubenėlyje, nes jie sugeria oro drėgmę ir po kurio laiko gali susidaryti pelėsis. Konservai neturėtų likti dubenėlyje ilgiau nei valandą, ypač karšto sezono metu, dėl greitai susidarančio pelėsio, nuolatos atskrendančių musių ir jų kiaušinėlių. Ne tik konservai, bet ir mirkytos granulės turėtų neužsibūti dubenėlyje.
7. Kaip šerti senjorus šunis?
Tiksliai nėra nustatyta, kada šuo tampa senjoru. Viskas priklauso nuo šuns veislės, svorio bei aktyvumo. Paprastai didžiųjų veislių šunys (pvz.; mastifai) turi trumpesnę gyvenimo trukmę ir tampa senjorais anksčiau nei mažų veislių šunys. Dažnai pasiekęs vyresnį amžių šuo gali jaustis gerai ir jam nėra būtini pokyčiai. Todėl geriausia yra stebėti savo šunį ir nustatyti, kada jam yra reikalinga nauja dieta. Šunims, kuriems jau galima įžvelgti senėjimo požymių; kurie yra mažiau aktyvūs, yra linkę nutukti – patariama rinktis lengvesnį maistą, kuris skirtųsi nuo dabartinės dietos:
- Turėtų mažiau kalorijų (jei kalorijų suvartojimas sumažėja, kad būtų galima kontroliuoti svorį, reikia padidinti energijos kiekį, didinant baltymų suvartojimą);
- Sudėtyje turėtų būti biologiškai pritaikytų baltymų. Geri baltymų šaltiniai vyresniems šunims yra vištiena, kalakutiena, balta žuvis (jei šiems baltymams šuo nėra alergiškas);
- Turėtų mažiau fosforo (pagalba inkstams);
- L-karnitinas, paspartina riebalų vertimą į energiją
- Omega 3, kurių junginiai organizme mažina uždegimus
- Sudėtyje taip pat turėtų būti chondroitinas, gliukozaminas ir MSM, kurie padeda apsaugoti sąnarius ir išvengti jų dėvėjimosi
- Keičiant savo šuniui maistą, yra svarbu proporcingai naująjį maišyti su senuoju (~7-tynias dienas).
- Nepamirškite, kad vyresni šunys yra labiau linkę priaugti svorio nei būdami jauni, todėl neperšerkite šuns. Vadovaukitės šėrimo rekomendacijomis ant pakuotės. Rekomendacijos yra tik apytikslės, todėl reguliariai stebėkite savo šuns kūno būklę ir koreguokite ėdalo kiekį, kad išlaikytumėte idealų šuns svorį.
Na, o mes mylimiems senjorams rekomenduojame Marp Holistic Turkey Senior&Light pašarą su kalakutiena.
8. Kaip keisti maistą savo augintiniui?
- Naująjį maistą maišykite su senuoju (~7-tynias dienas)
- 1-2 diena; 25% naujojo maisto, 75% senojo maisto
- 3-4 diena; 50% naujojo maisto; 50% senojo maisto
- 5-6 diena; 75% naujojo maisto; 25% senojo maisto.
Po šio laikotarpio galite pilnai pereiti prie naujo maisto. Jei pereinamuoju laikotarpiu pastebėjote šuns negalavimų – susisiekite su veterinaru.
9. Kodėl reiktų rinktis sausą pašarą be grūdų?
Pastaruoju metu pastebima aukštos kokybės sauso pašaro (be grūdų) šėrimo tendencija, tačiau daugelis žmonių nežino kodėl. Pažvelkime iš arčiau. Šuo buvo prijaukintas maždaug 12 000 m. pr. Kr., vystymosi metu šuns virškinimas iš dalies prisitaikė prie kitokio maisto, tačiau evoliucijos požiūriu tai nėra taip ilgai. Šuo yra mėsėdis, kuris geriausiai išnaudoja gyvulinės kilmės maistines medžiagas. Logiškai galime spręsti, kad grūdai nepriklauso natūraliai šuns dietai. Nedidelis kiekis grūdų gali būti suvartotas iš sumedžioto grobio virškinimo trakto, kur grūdai daugiausiai jau būna virškinimo būsenoj. Priešingai, vaisiai, uogos ir daržovės yra šuns dietos meniu dalis.
10. Kodėl tam tikri grūdai yra netinkami?
Grūdai tokie kaip kviečiai ar kukurūzai turi aukštą glikemijos indeksą. Aukštu GI pasižymintis maistas padidina cukraus kiekį kraujyje ir išskiria insuliną, kuris, kaip manoma, skatina organizmą kaupti riebalus, o riebalų perteklius tampa vienu iš nutukimo priežasčių.
11. Kaip išsirinkti tinkamus konservus?
Renkantis konservus savo augintiniui atkreipkite dėmesį į pirmus tris ingredientus, nurodytus sudėtyje – tai yra trys pagrindinės produkto sudedamosios dalys. Pirmoje sudėties vietoje turėtų būti mėsa: ėriena, vištiena, kalakutiena, elniena ir kt., ne vanduo. Taip pat, venkite šalutinių produktų t.y. kviečių glitimo, kukurūzų glitimo. Dirbtinių spalvų, skonių ar konservantų.
12. Kada šuniui duoti konservų?
Kokybiškos sauso pašaro granulės turi turėti visko, ko šuniui reikia, tačiau dažnai norisi palepinti savo keturkojį šlapiu maistu. Kaip ir kada jį duoti? Šunys turi puikiai išvystytą uoslę. Sauso pašaro granulės nėra tokios kvapios kaip konservai ar mėsa. Todėl pridedant šlapio maisto net ir mažiausią apetitą turintiems šunims, galima jį paskatinti. Taip pat, konservuose esanti mėsa, nėra taip apdorota, kaip granulėse ir šuo maistines medžiagas suvartoja natūraliau. Jei šuo neturi jautraus virškinimo trakto, rekomenduojama mėgiamus konservus dėti į sausą pašarą. Šunims su jautriu skrandžiu rekomenduojama konservų mėsą rinktis tokią pačią kaip ir sauso pašaro. Šlapias maistas yra rekomenduojamas ir viršsvorį turintiems šunims, nes vandens kiekis padeda jausti sotumą. Nepamirškite sumažinti sauso pašaro kiekį, kai duodate šlapio maisto.
13. Kaip išsirinkti tinkamus skanėstus?
Kai renkatės sausą maistą, domitės jo kokybe, taip pat turėtų būti ir renkantis skaniukus. Cheminė apsauga gali veikti kaip kancerogenas todėl svarbu vengti dažų, kvapiųjų medžiagų ir druskų.
“Atminkite, kad skanėstai yra dietos dalis ir į juos reikia atsižvelgti, o jei skanėstų kiekis bus didesnis, dienos racionas (sauso maisto) turėtų būti mažesnis. “
Treniruotėms tinka maži skanėstai, kuriuos būtų lengva sulaužyti. Treniruotės metu šuo neturėtų ilgai kramtyti gauto atlygio, kad jam tai netrukdytų mankštintis. Rinkitės džiovintą mėsą su kuo mažiau šalutinių priedų. Atminkite, kad skanėstai yra dietos dalis ir į juos reikia atsižvelgti, o jei skanėstų kiekis bus didesnis, dienos racionas (sauso maisto) turėtų būti mažesnis. Marp skaniukai su ėriena puikiai tinka treniruotėms, o Marp buivolų stemplės yra naudingos dantims.
14. Ekstruduotas maistas?
Tradicinės šūnų granulės yra gaminamos ekstrudavimo būdu. Pagrindinis principas yra trumpas aukšto slėgio ir temperatūros poveikis. Per šį laiką iš grūdų yra pašalinamas krakmolas, o gautas produktas yra lengviau pasisavinamas. Dėl geresnio maisto įsisavinimo, gyvūnui duodamos porcijos dydis sumažėja. Ekstudavimo būdu yra sunaikinami patogeniniai organizmai, grybai, pelėsiai ir salmonelių bakterijos. Ir visa tai supaprastina pašaro laikymo sąlygas bei dozavimą.
Visi augintiniai yra skirtingi, jų poreikiai ir galimybės, todėl kiekvienam augintiniui atskirai stengiamės skirti laiko konsultuojant ir ieškant tinkamiausios formulės. Jei turite klausimų apie dėl savo augintinio – rašykite mums.
Rūpinkimės savo augintiniais!