Grįžti atgal
11/19/2022

Ramios šventės mūsų augintiniams

Katėms
Ramio šventės su augintiniu
Kad šventės kartu su savo augintiniu būtų gražios ir ramios

Jau atkeliauja pats nuostabiausias ir jaukiausias šventinis metų laikas! Namai, miesto gatvės, krautuvėlės pasipuošė ryškiomis dekoracijomis, spalvingomis lemputėmis, žaliaskarėmis eglutėmis. Viskas kvepia gardžiausiais skanėstais. Bet šventinis šurmulys, apsipirkimas, dovanėlių paieškos, kelionės, maisto ruoša ir svečių gausa gali sukelti mums stresą. O jei gali sukelti mums tai pabandykite įsivaizduoti kaip per visą šventinį laikotarpį jaučiasi jūsų katinas ar šuo. Geriausiai tai apibūdinantis žodis būtų – stresas.

Nenuostabu, kad nuolatinis aplinkinių bruzdesys, ypač fejerverkai, sukelia nerimą ir stresą jūsų katėms ir šunims. Nerimo požymiai augintiniui gali pasireikšti įvairiai:

  • pastovus lojimas ar cypimas,
  • destruktyvus elgesys,
  • slėpimąsis nuo jūsų ar svečių,
  • apetito praradimas,
  • drebulys
  • šlapinimasis namuose ir kt.

Gyvūnai rodo savo nerimą ar stresą, todėl būtinai stebėkite ar šventiniu laikotarpiu nepakito jūsų augintinio elgesys. Jei matote, kad jūsų augintinis stresuoja, išbandykite keletą patarimų, kurie padėtų sumažinti jų nerimą.

Kaip apsaugoti savo augintinius nuo streso šventiniu laikotarpiu?

Sukurkite saugią vietą savo augintiniui. Nesvarbu ar tai dėžė, ar atskiras ir ramus kambarys, svarbu, kad jūsų keturkojui bičiuliui būtų sukurta aplinka nuo šviesų ir intensyvaus triukšmo. Sukurtoje aplinkoje augintinis turi jaustis saugiai nuo netikėtų svečių, fejerverkų, vakarėlių ar kitų stresinių situacijų. Naujųjų metų vakarą galima laikyti langus, užuolaidas ir duris uždarytas, kad fejerverkų triukšmas ir garsas nepatektų į šią aplinką.

Nukreipkite jų dėmesį su žaislais ar televizoriaus garsais. Jei žinote, kad augintinis gali stresuoti – paduokite savo bičiuliui jo mėgstamą žaislą, kad atitrauktumėte jį nuo triukšmo ar, pavyzdžiui, ryškių fejerverkų spalvų. Taip pat galite palikti tyliai įjungtą televizorių ar paleisti muzikos įrašą, kad šuo nesijaustų vienišas ir nekreiptų dėmesio į garsus, esančius už lango.

Nuvarginkite juos. Šventės toks laikas, kai lankome savo artimuosius ir nevisada galime pasiimti augintinį kartu. Jei žinote, kad turėsite išvykti ilgesniam laikui ir augintiniai liks vieni – nuvarginkite juos. Išveskite savo šunį ilgam pasivaikščiojimui, pažaiskite prieš jam galimai stresinę situaciją. Tikėtina, jog pavargęs šuo mažiau kreips dėmesio į išorėje esančius vaizdus ir garsus.

Venkite šventinių skanėstų nuo žmonių stalo. Mums dažnai kyla pagunda duoti savo augintiniams paragauti kažką skanaus nuo šventinio stalo, ypač tada, kai jie žiūri į mus žavingomis šuniuko akimis, tačiau svarbu – nepasiduoti! Šuns ir katės virškinimo sistema skiriasi nuo žmogaus. Tipiškas žmonių maistas yra per daug sotus ir riebus, kad gyvūno žarnynas pajėgtų tinkamai suvirškinti; taip pat kai kurie žmonių racionui įprasti produktai (razinos, vynuogės, aguonos ir kt.) gyvūnui yra toksiški, tad šėrimas jais gali sukelti vėmimą, viduriavimą, o ne retai ir dar sunkesnius susirgimus, tokius kaip pankreatitas (kasos uždegimas) ar gastroenteritas. Pastarieji gali atsipirkti ne tik ilgu ir finansiškai sunkiu gydymu, tačiau net ir augintinio netektimi…

Pasirūpinkite augintinio skanėstais. Kalėdos mums, žmonėms, atneša daug malonaus, skanaus maisto, bet, deja, mūsų šunims dauguma šių skanių patiekalų netinka ir vertėtų jų neduoti. O tam, kad augintinis nepraleistų šventinių linksmybių – pasirūpinkite skanėstais, skirtais būtent jūsų keturkojui.

Laikykite savo augintinį patalpoje. Jūs geriausiai pažįstate savo keturkojį draugą ir žinote, ko jis labiausiai bijo. Naujųjų metų vakarą palikti savo šunį namuose gal ir būtų geriausias sprendimas, tačiau jei negalite išeiti iš namų be savo geriausio bičiulio, įsitikinkite, kad šuo tam pasiruošęs. Didelės žmonių minios ir fejerverkai gali nepatikti net ir drąsiausiam augintiniui. Todėl rekomenduojame įsigyti pakabuką su jūsų telefono numeriu ir užkabinti jį ant kaklo, nes dažnai būna atvejų, kai šuo iš išgąsčio pabėga ir pasiklysta, tokiu atveju jį radę žmonės galėtų su jumis lengvai susisiekti.

Išbandykite “Composure” kramtukus nuo streso. Duokite savo katei ar šuniui Composure kramtukus, kad palaikytumėte ramų jų elgesį ir ramią nervų sistemą, kai augintinis patiria stresą. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad natūraliai paruoštų ingredientų poveikis pastebimas po 30 minučių ir trunka iki 4 valandų.* Padėkite savo gyvūnui nusiraminti ir atsipalaiduoti, kad kartu galėtumėte mėgautis šventiniu laikotarpiu.

  • Composure padeda sušvelninti gyvūnui patiriamą stresą.
  • Gyvūnui galima jį vartoti kasdien arba pagal poreikį, įvertinant susidariusią situaciją.
  • Esant stresinei situacijai saugi yra dviguba ar net triguba norma.
  • Preparatas palaiko visas smegenų funkcijas, kurios padeda nuraminti gyvūną bei jo elgesį, tačiau nepažeidžia energijos lygio, nepakeičia asmenybės bruožų.
  • Tinka ir katėms.
Kaip jie veikia?

Paprasčiausiai suduokite Composure kramtuką savo augintiniui  30 minučių prieš stresinę situaciją, kad paskatintumėte ramią jo būseną.

  • L-teaninas – amino rūgštis – raminanti ir atpalaiduojanti medžiaga, mažina dirglumą.
  • Tiaminas – vitaminas B1, veikiantis centrinę nervų sistemą, siekiant nuraminti gyvūną.
  • Kraujospūdžiui mažinti kompleksas – krekenų mišinys bendram organizmo nuraminimui.
  • Be papildomų žolelių: valerijono, jonažolių ar kitų ingredientų, kurie galėtų sukelti priklausomybę ar mieguistumą.
Linkime gražių ir ramių švenčių Jums ir Jūsų augintiniams!

 

*CanCog Technologies Study “Assessment of Anxiolytic Properties of a Novel Compound in Beagle Dogs with a Noise-Induced Model of Fear and Anxiety”
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Rekomenduojame

Jūsų prekė sėkmingai pridėta į jūsų krepšelį. Dabar galite eiti į krepšelį arba tęsti apsipirkimą.