Grįžti atgal
11/19/2022

Ramios šventės mūsų augintiniams

Katėms
Kad šventės kartu su savo augintiniu būtų gražios ir ramios

Jau atkeliauja pats nuostabiausias ir jaukiausias šventinis metų laikas! Namai, miesto gatvės, krautuvėlės pasipuošė ryškiomis dekoracijomis, spalvingomis lemputėmis, žaliaskarėmis eglutėmis. Viskas kvepia gardžiausiais skanėstais. Bet šventinis šurmulys, apsipirkimas, dovanėlių paieškos, kelionės, maisto ruoša ir svečių gausa gali sukelti mums stresą. O jei gali sukelti mums tai pabandykite įsivaizduoti kaip per visą šventinį laikotarpį jaučiasi jūsų katinas ar šuo. Geriausiai tai apibūdinantis žodis būtų – stresas.

Nenuostabu, kad nuolatinis aplinkinių bruzdesys, ypač fejerverkai, sukelia nerimą ir stresą jūsų katėms ir šunims. Nerimo požymiai augintiniui gali pasireikšti įvairiai:

 • pastovus lojimas ar cypimas,
 • destruktyvus elgesys,
 • slėpimąsis nuo jūsų ar svečių,
 • apetito praradimas,
 • drebulys
 • šlapinimasis namuose ir kt.

Gyvūnai rodo savo nerimą ar stresą, todėl būtinai stebėkite ar šventiniu laikotarpiu nepakito jūsų augintinio elgesys. Jei matote, kad jūsų augintinis stresuoja, išbandykite keletą patarimų, kurie padėtų sumažinti jų nerimą.

Kaip apsaugoti savo augintinius nuo streso šventiniu laikotarpiu?

Sukurkite saugią vietą savo augintiniui. Nesvarbu ar tai dėžė, ar atskiras ir ramus kambarys, svarbu, kad jūsų keturkojui bičiuliui būtų sukurta aplinka nuo šviesų ir intensyvaus triukšmo. Sukurtoje aplinkoje augintinis turi jaustis saugiai nuo netikėtų svečių, fejerverkų, vakarėlių ar kitų stresinių situacijų. Naujųjų metų vakarą galima laikyti langus, užuolaidas ir duris uždarytas, kad fejerverkų triukšmas ir garsas nepatektų į šią aplinką.

Nukreipkite jų dėmesį su žaislais ar televizoriaus garsais. Jei žinote, kad augintinis gali stresuoti – paduokite savo bičiuliui jo mėgstamą žaislą, kad atitrauktumėte jį nuo triukšmo ar, pavyzdžiui, ryškių fejerverkų spalvų. Taip pat galite palikti tyliai įjungtą televizorių ar paleisti muzikos įrašą, kad šuo nesijaustų vienišas ir nekreiptų dėmesio į garsus, esančius už lango.

Nuvarginkite juos. Šventės toks laikas, kai lankome savo artimuosius ir nevisada galime pasiimti augintinį kartu. Jei žinote, kad turėsite išvykti ilgesniam laikui ir augintiniai liks vieni – nuvarginkite juos. Išveskite savo šunį ilgam pasivaikščiojimui, pažaiskite prieš jam galimai stresinę situaciją. Tikėtina, jog pavargęs šuo mažiau kreips dėmesio į išorėje esančius vaizdus ir garsus.

Venkite šventinių skanėstų nuo žmonių stalo. Mums dažnai kyla pagunda duoti savo augintiniams paragauti kažką skanaus nuo šventinio stalo, ypač tada, kai jie žiūri į mus žavingomis šuniuko akimis, tačiau svarbu – nepasiduoti! Šuns ir katės virškinimo sistema skiriasi nuo žmogaus. Tipiškas žmonių maistas yra per daug sotus ir riebus, kad gyvūno žarnynas pajėgtų tinkamai suvirškinti; taip pat kai kurie žmonių racionui įprasti produktai (razinos, vynuogės, aguonos ir kt.) gyvūnui yra toksiški, tad šėrimas jais gali sukelti vėmimą, viduriavimą, o ne retai ir dar sunkesnius susirgimus, tokius kaip pankreatitas (kasos uždegimas) ar gastroenteritas. Pastarieji gali atsipirkti ne tik ilgu ir finansiškai sunkiu gydymu, tačiau net ir augintinio netektimi…

Pasirūpinkite augintinio skanėstais. Kalėdos mums, žmonėms, atneša daug malonaus, skanaus maisto, bet, deja, mūsų šunims dauguma šių skanių patiekalų netinka ir vertėtų jų neduoti. O tam, kad augintinis nepraleistų šventinių linksmybių – pasirūpinkite skanėstais, skirtais būtent jūsų keturkojui.

Laikykite savo augintinį patalpoje. Jūs geriausiai pažįstate savo keturkojį draugą ir žinote, ko jis labiausiai bijo. Naujųjų metų vakarą palikti savo šunį namuose gal ir būtų geriausias sprendimas, tačiau jei negalite išeiti iš namų be savo geriausio bičiulio, įsitikinkite, kad šuo tam pasiruošęs. Didelės žmonių minios ir fejerverkai gali nepatikti net ir drąsiausiam augintiniui. Todėl rekomenduojame įsigyti pakabuką su jūsų telefono numeriu ir užkabinti jį ant kaklo, nes dažnai būna atvejų, kai šuo iš išgąsčio pabėga ir pasiklysta, tokiu atveju jį radę žmonės galėtų su jumis lengvai susisiekti.

Išbandykite “Multiva Calming” kramtukus nuo streso. Duokite savo katei ar šuniui Multiva Calming kramtukus, kad palaikytumėte ramų jų elgesį ir ramią nervų sistemą, kai augintinis patiria stresą. Poveikis pastebimas po 30 minučių po sudavimo, prieš stresinę situaciją. Padėkite savo gyvūnui nusiraminti ir atsipalaiduoti, kad kartu galėtumėte mėgautis šventiniu laikotarpiu.

 • Ši formulė gali padėti suteikti raminamąjį poveikį, atsipalaidavimą, nesukeliant mieguistumo arba sutrikusių motorinių įgūdži
 • Kai augintiniai negali prisitaikyti prie stresinių situacijų, tai gali sukelti hiperaktyvumą, nenormalų ženklinimą šlapimu, braižymasi, drebulį, staugimą, lojimą, destruktyvų ar agresyvų elgesį
 • Sudėtyje yra vitamino B1 (subalansuotai reaguoti nervų sistemai į stresą), l-teanino (prisideda prie neurotransmitorių (gaba ir dopamino) gamybos, kurie atsakingi už subalansuotą reakciją į stresą) iš žaliosios arbatos bei krekenų (gali padėti nuslopinti stresą ir pažinimo funkciją), kurių kombinacija kartu leidžia gyvūnui nusiraminti
 • Pradeda veikti 30min nuo sudavimo
 • Esant aplinkos pokyčiams, keliaujant, vykstant pas veterinarą, vykstant šventėms ar vakarėlių metu, išsiskyrimo atveju, fejerverkų ar perkūnijos metu
 • Kasdieniam ar ilgalaikiam naudojimui
 • Tinka šunims ir katėms

Rekomenduojama naudoti:

»Esant aplinkos pokyčiams
»Keliaujant
»Vykstant pas veterinarą
»Vykstant šventėms ar vakarėlių metu
»Išsiskyrimo atveju
»Fejerverkų ar perkūnijos metu

ACALMA®Cats – feromonų difuzorius – raminamoji priemonės katėms

Šis produktas gali palengvinti prisitaikymą prie aplinkos pokyčių ir padeda išvengti nepageidaujamo katės elgesio, susijusio su stresu.

 • Sustiprinta formulė su kačių skruostinių feromonų analogu F3, kuris sinergijoje su valerijono ekstraktu, sustiprina jo veikimą ir užtikrina katės gerovę, su stresu susijusiose situacijose,
 • Tinka visų veislių ir amžiaus katėms,
 • Tinkamas trumpalaikiam ir ilgalaikiam naudojimui,
 • Valerijonui būdingas kvapas,
 • ACALMA® nėra vaistas ir nesukelia sedacinio poveikio.

Kaip naudoti:

 • Difuzorius ir papildymas

Prijunkite difuzorių likus 24–48 valandoms iki galimai stresinės situacijos katei, vietoje kurioje gyvūnas praleidžia didžiąją laiko dalį.

Norėdami pradėti, paspauskite mygtuką; norėdami sustabdyti, paspauskite mygtuką dar kartą.

Linkime gražių ir ramių švenčių Jums ir Jūsų augintiniams!
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Rekomenduojame

Jūsų prekė sėkmingai pridėta į jūsų krepšelį. Dabar galite eiti į krepšelį arba tęsti apsipirkimą.