Grįžti atgal
11/19/2018

Ramios šventės su savo augintiniu

Katėms
Kad šventės kartu su savo augintiniu būtų gražios ir ramios

Jau atkeliauja pats nuostabiausias ir jaukiausias šventinis metų laikas! Namai, miesto gatvės, krautuvėlės pasipuošė ryškiomis dekoracijomis, spalvingomis lemputėmis, žaliaskarėmis eglutėmis. Viskas kvepia gardžiausiais skanėstais. Bet šventinis šurmulys, apsipirkimas, dovanėlių paieška, kelionės, maisto ruoša ir svečių gausa gali sukelti mums stresą. O dabar pabandykite įsivaizduoti kaip per visą šventinį laikotarpį jaučiasi jūsų katė ar šuo. Geriausiai tai apibūdinantis žodis būtų – stresas.

Nenuostabu, kad nuolatinis aplinkinių bruzdesys, ypač fejerverkai, sukelia nerimą ir stresą jūsų katėms ir šunims. Nerimo požymiai augintiniui gali pasireikšti įvairiai: pastovus lojimas ar cypimas, destruktyvus elgesys, slėpimąsis nuo jūsų ar svečių, apetito praradimas, drebulys ir kt. Gyvūnai nėra drovūs rodydami savo nerimą ar stresą, todėl būtinai stebėkite kaip šventiniu laikotarpiu pakito jūsų augintinio elgesys. Jei matote, kad jūsų augintinis stresuoja, išbandykite keletą patarimų, kurie padėtų sumažinti jų nerimą.

Kaip apsaugoti savo augintinius nuo streso šventiniu laikotarpiu?

Laikykite savo augintinį patalpoje. Jūs geriausiai pažįstate savo keturkojį draugą ir žinote, ko jis labiausiai bijo. Naujųjų metų vakarą palikti savo šunį namuose gal ir būtų geriausias sprendimas, tačiau jei negalite išeiti iš namų be savo geriausio bičiulio, įsitikinkite, kad šuo tam pasiruošęs. Didelės žmonių minios ir fejerverkai gali nepatikti net ir drąsiausiam augintiniui. Todėl rekomenduojame įsigyti pakabuką su jūsų telefono numeriu ir užkabinti jį ant kaklo, nes dažnai būna atvejų, kai šuo iš išgąsčio pabėga ir pasiklysta, tokiu atveju jį radę žmonės galėtų su jumis lengvai susisiekti.

Sukurkite saugią vietą savo augintiniui. Nesvarbu ar tai dėžė, ar atskiras ir ramus kambarys, svarbu, kad jūsų keturkojui bičiuliui būtų sukurta aplinka nuo šviesų ir intensyvaus triukšmo. Sukurtoje aplinkoje augintinis turi jaustis saugiai nuo fejerverkų, vakarėlių ar kitų stresinių situacijų. Laikykite langus, užuolaidas ir duris uždarytas, kad fejerverkų triukšmas ir garsas nepatektų į šią aplinką.

Nukreipkite jų dėmesį su žaislais ar televizoriaus garsais. Paduokite savo bičiuliui jo mėgstamą žaislą, kad atitrauktumėte jį nuo triukšmo ir ryškių fejerverko spalvų. Taip pat galite palikti tyliai įjungtą televizorių ar paleisti muzikos įrašą, kad šuo nesijaustų vienišas ir nekreiptų dėmesio į garsus, vykstančius kieme.

Nuvarginkite juos. Išveskite savo šunį ilgam pasivaikščiojimui, pažaiskite prieš fejerverkus. Tikėtina, jog pavargęs šuo mažiau kreips dėmesio į išorėje esančius vaizdus ir garsus.

Išbandykite “Composure” kramtukus nuo streso. Duokite savo katei ar šuniui Composure kramtukus, kad palaikytumėte ramų jų elgesį ir ramią nervų sistemą per fejerverkus. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad natūraliai paruoštų ingredientų poveikis pastebimas po 30 minučių ir trunka iki 4 valandų.* Padėkite savo gyvūnui nusiraminti ir atsipalaiduoti, kad kartu galėtumėte mėgautis šventiniu laikotarpiu.

  • Composure padeda sušvelninti gyvūnui patiriamą stresą.
  • Gyvūnui galima jį vartoti kasdien arba pagal poreikį, įvertinant susidariusią situaciją.
  • Esant stresinei situacijai saugi yra dviguba ar net triguba norma.
  • Preparatas palaiko visas smegenų funkcijas, kurios padeda nuraminti gyvūną bei jo elgesį, tačiau nepažeidžia energijos lygio, nepakeičia asmenybės bruožų.
  • Tinka ir katėms.
Kaip jie veikia?

Paprasčiausiai suduokite Composure kramtuką savo augintiniui  30 minučių prieš stresinę situaciją, kad paskatintumėte ramią jo būseną.

  • L-teaninas – amino rūgštis – raminanti ir atpalaiduojanti medžiaga, mažina dirglumą.
  • Tiaminas – vitaminas B1, veikiantis centrinę nervų sistemą, siekiant nuraminti gyvūną.
  • Kraujospūdžiui mažinti kompleksas – krekenų mišinys bendram organizmo nuraminimui.
  • Be papildomų žolelių: valerijono, jonažolių ar kitų ingredientų, kurie galėtų sukelti priklausomybę ar mieguistumą.
Linkime gražių ir ramių švenčių Jums ir Jūsų augintiniams!

 

*CanCog Technologies Study “Assessment of Anxiolytic Properties of a Novel Compound in Beagle Dogs with a Noise-Induced Model of Fear and Anxiety”
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Rekomenduojame

Jūsų prekė sėkmingai pridėta į jūsų krepšelį. Dabar galite eiti į krepšelį arba tęsti apsipirkimą.