Grįžti atgal
10/25/2018

Ach, tie plaukų kamuoliukai

Katėms
Hairball katėms

Daugelis kačių savininkų susiduria su “plaukų kamuoliukų” problema, kai jų katės priryja / prisilaižo savo kailiuko plaukų ir tai sukelia vėmimą bei blogą jų savijautą. Mes mylime savo kačiukus kaip šeimos narius, todėl ši problema kartais tampa dideliu galvos skausmu mums visiems.

Plaukų kamuoliukai. Kaip katė jų prisirenka? Katės yra švaruolės ir jau slenkančius negyvus plaukus šalina liežuviu, kuriuos dažnai ir praryja. Kačių liežuvis yra šiurkštus ir lyg su mažais spygliukais, kurie yra pakrypę link gerklės. Vienu atveju liežuvis tampa lyg šukos, kurios ir padeda mūsų švaruolėms išlaikyti kailį švarų ir blizgantį, kitu atveju katėms nelieka kitos išeities, kaip į burną patekusius plaukus praryti.

Suprantama, kad plaukai nesusivirškins skrandžio sultyse. Keliaujantys plaukai žarnynu ar jau patekę į skrandį turi kelias išeitis kaip iš ten ištrūkti:

 • Pirma. Virškinamuoju traktu plaukai natūraliai iškeliauja lauk.
 • Antra. Iškeliauja pro ten, kur atkeliavo.
 • Trečia. Plaukai užsikemša žarnyne sudarydami “kamštį”, tokiu atveju būtina kreiptis į veterinarą.

Simptomai, nurodantys, jog galimai praryti katino plaukai užsikimšo žarnyne yra:

 • vėmimas
 • užkietėję viduriai
 • sumažėjęs apetitas
 • mieguistumas / silpnumas
 • patinęs pilvukas

Akivaizdu, kad ilgaplaukės katės susiduria su šia problema dažniau nei trumpaplaukės. Laimei, galite imtis tam tikrų prevencinių priemonių, kad nors šiek tiek sumažintumėte šią problemą ar jos dažnumą.

Kaip apsaugoti katę nuo plaukų susikaupimo virškinimo trakte?

Kuo dažniau šukuokite savo katę. Iššukuojant negyvus katės plaukus, jų mažiau atsiras katės skrandyje. Katėms gi taip patinka būti lepinamoms ir šukuojamoms. Nepamirškite, kad ilgaplaukės katės reikalauja dažnesnės kailiuko priežiūros nei trumpaplaukės.

Palaikykite savo katės aktyvumą. Žaidimai tai yra dar vienas būdas, kaip sumažinti plaukų kamuoliukų susidarymą. Prižiūrėkite, kad katės neaptingtų ir taip nesulėtėtų jų žarnyno veikla. Reguliarus aktyvumas padeda palaikyti jūsų katės virškinimo sistemą ir tokiu atveju pašalinti susirinkusius plaukus.

Naudokite specialius papildus arba pastas. Šie produktai dažnai būna viliojančio tuno ar vištienos skonio, kuriuose yra maži kiekiai mineralinio aliejaus, kuris padeda sklandžiau plaukams judėti virškinimo traktu. Žinoma, pasitarkite su savo augintinio veterinaru, rinkdamiesi tinkamą produktą.

Naudokite Vetriscience “Hairball” papildus nuo sąvėlų. Jūs galite duoti savo katei papildus, kurie sumažintų plaukų kamuoliukų susidarymą skrandyje. Vetriscience papildai “Hairball” gali padėti palaikyti kailį ir odą sveiką bei aktyvų virškinimo traktą ir taip sumažinti plaukų kamuoliukų susidarymą.

Šiuose papilduose yra tokios sudedamosios dalys kaip:

 • Lecitinas palaiko nagų, plaukų ir odos sveikatą, odos riebumą ir elastingumą. Sveika oda tiesiogiai įtakoja plaukų augimą, funkcionavimą ir slinkimą. Lecitino trūkumas gali sukelti odos elastingumo praradimą, sausumą, šerpetojimą, plaukų spalvos pasikeitimą, plaukų ataugimo trūkumą ir padidėjusį slinkimą.
 • Omega 3 ir 6 riebalų rūgštys palaiko odos riebumą, elastingumą ir plaukų sveikatą. Taip pat palaiko virškinamąjį traktą.
 • Biotinas reikalingas sveikiems plaukams ir odai.
 • Cinkas dalyvauja keratino ir kolageno gamyboje, kurie yra svarbūs plaukų ir odos sveikatai. Jis taip pat padeda palaikyti sveiką odos audinį ir plaukų folikulus. Cinkas – reikalingas riebalų rūgščių apykaitai.
 • Spanguolių milteliai palaiko šlapimo takus.
 • Smiltyninio gysločio milteliai yra tirpi ląsteliena, palaikanti virškinimo trakto sveikatą ir funkcijas.
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Rekomenduojame

Jūsų prekė sėkmingai pridėta į jūsų krepšelį. Dabar galite eiti į krepšelį arba tęsti apsipirkimą.