Grįžti atgal
01/11/2019

Lėtinės inkstų ligos terapija

Tinklaraštis

Pasaulyje 1 iš 3 kačių ir 1 iš 10 šunų serga Lėtine Insktų Liga (LIL).

Sergant lėtinėmis inkstų ligomis daugiau nei 20% kačių, pasireiškia hipertenzija

Šunims ir katėms atopinis dermatitas yra labiausiai paplitusi liga pasaulyje

LIL gydymas siekia:

 • Pagerinti augintinio sveikatos būklę ir gyvenimo kokybę
 • Pratęsti gyvenimo trukmę
 • Pristabdyti inkstų ligos progresavimą

Pharmacross produktai jau Lietuvoje

Esant tokiai ligų tikimybei, be galo, džiaugiamės galėdami pristatyti mūsų partnerius, italų įmonę “Pharmacross Co.Ltd.” Jų tikslas yra gerinti gyvūnų gyvenimo kokybę ir prailginti jų gyvenimo trukmę. Nuo pat įkūrimo 2013 m. Pharmacross daugiausia dėmesio skyria aukštos kokybės papildams ir PARNUT* šunims ir katėms, siekiant padėti veterinarams atrasti geriausius sprendimus keturiose srityse: dermatologijoje, ortopedijoje, vidaus medicinoje ir reprodukcijoje.

*PARNUT – šėrimo produktai, skirti specialiems mitybos tikslams. Reglamento (EB) Nr. 767/2009 [1] 9 ir 10 straipsniuose numatytas pagrindas pašarams, skirtiems specialiems mitybos tikslams, kitaip tariant, „dietiniams (naminių gyvūnėlių) maisto produktams“. Specialiems mitybos tikslams skirti pašarai gali būti parduodami tik tokiu atveju, jei numatomas naudojimas (PARNUT) yra įtrauktas į Direktyvos 2008/38 / EB [6] paskelbto numatyto naudojimo sąrašą, kuriame nustatytas gyvūnų papildų numatomo naudojimo sąrašas – specialios paskirties maisto produktai. Ypatingas mitybos tikslas yra patenkinti specifinius gyvūnų mitybos poreikius, kurių asimiliacijos, absorbcijos ar medžiagų apykaitos procesas yra arba gali būti laikinai ar negrįžtamai pažeistas, tokie gyvūnai gali gauti naudos iš pašarų, pritaikytų pagal konkrečius poreikius, pagal jų būklę.

Pharmacross papildai katėms ir šunims

Žmonių ir gyvūnų gyvenimo trukmė dramatiškai pasikeitė per pastarąjį dešimtmetį dėl pagerėjusių gyvenimo sąlygų, tačiau adaptacija šiems pokyčiams nėra lengva. Todėl buvo sukurti aukštos klasės papildai, kurie padeda organizmui prisitaikyti prie prailgėjusios gyvenimo trukmės, skatina fizinį bei protinį aktyvumą, siekia, kad kasdieninėje veikloje organizmas įsisavintų kuo didesnį reikiamų elementų kiekį. Dėl šių priežasčių „Pharmacross“ sukūrė rinkai naują produktų liniją, kuri ne tik patenkina kasdieninius poreikius reikalingus organizmui, bet taip pat prisideda prie gyvūno gerovės jam jau sergant ar esant pažengusiai ligos stadijai.

#1 LĖTINĖS INKSTŲ LIGOS (LIL) TERAPIJA – Hiperfosfatemija

Fosforo koncentracija kraujo serume ir plazmoje daugiausia priklauso nuo žarnyno įsisavinimo ir šlapimo išsiskyrimo.

Inkstai vaidina pagrindinį vaidmenį palaikant fosforo koncentraciją serume, nes jie gali padidinti arba sumažinti jo kiekį su išskiriamu šlapimu. Jei šuniui ar katei yra priskiriama dieta su dideliu fosforo kiekiu, tada inkstai skatina jo išsiskyrimą šlapinantis ir priešingai: su mažu fosforo kiekiu.

Katėms ir šunims, sergantiems lėtine inkstų liga, jau ir pradinėje ligos stadijoje inkstams yra sunku išlaikyti fosforo balansą, silpstant inkstų funkcijai, pacientams fosforas yra linkęs kauptis: tai vadinama hiperfosfatemija.

Tiek šunims, tiek katėms, sergantiems lėtine inkstų liga, hiperfosfatemiją daugiausia sukelia sumažėjęs fosforo išsiskyrimas (fosfatai), o žvelgiant toliau – dėl didelio kraujo rūgštingumo (metabolinės acidozės).

Hiperfosfatemiją dažnai lydi hipokalcemija (mažas kalcio kiekis kraujyje), dėl to padaugėja paratiroidinio hormono (PTH), kaip bandymas koreguoti kalcio koncentraciją serume.

Jei nėra gydoma hiperfosfatemija, PTH gali būti per daug išskirta ir taip atsiranda antrinis hiperparatiroidizmas dėl kurio tada atsiranda kaulų demineralizacija, inkstų intersticinė ir minkštųjų audinių mineralizacija.

Tyrimai šunų, sergančių lėtine inkstų liga parodė, kad mažai fosfato turinčios dietos (0,4% fosforo sausoje medžiagoje) sumažina inkstų pažeidimo progresavimą ir sumažėja kalcio nusėdimas inkstuose.

2, 3 ir 4 IRIS stadijoje esantys pacientai gali rodyti hiperfosfatemiją, kuri gali būti diagnozuota, ištiriant fosforo kiekį kraujyje, ir rezultatus koreliuoti su paciento IRIS stadija. 2-oje stadijoje šunys ir katės turi hiperfosfatemiją, kurių fosforo koncentracija serume yra didesnė kaip 4,5 mg / dl, 3-ioje stadijoje, kai fosforo lygis yra didesnis kaip 5 mg / dl, 4-oje stadijoje pacientai, kurių fosforo koncentracija viršija 6,0 mg / dl.

Pirmasis gydymo metodas hiperfosfatemijos atveju yra inkstų dieta – mažo kiekio fosfatų dieta. Rekomenduojama po 2–4 savaičių patikrinti fosforo koncentraciją serume: dieta yra veiksminga, jei fosforo koncentracija serume yra mažesnė nei 4,5 mg / dl 2-ojoje IRIS stadijoje, 5,0 mg / dl 3-iojoje stadijoje ir žemiau 6,0 mg / dl 4-ojoje stadijoje. Jei dieta neveikia, reiktų įvesti fosfato “surišėjus”.

#2 LĖTINIŲ INKSTŲ LIGŲ (LIL) TERAPIJA – Omega 3 riebalų rūgštys

Omega 3 riebalų rūgštys plačiai naudojamos ir šunims, ir katėms, sergantiems lėtine inkstų liga (LIL). Šunims, sergantiems baltymine inkstų liga, klinikiniai tyrimai parodė, kad Omega3 veiksmingumas mažina baltymų praradimą ir lėtina inkstų ligos bei glomerulų pažeidimo progresavimą, ypač jei jis vartojamas kartu su antioksidantais. Katėms nėra nustatytų klinikinių įrodymų, jog Omega 3 riebalų rūgštys sumažintų inkstų ligos progresavimą, tačiau retrospektyvinis tyrimas, kuris vertino skirtingomis mitybomis maitinamų kačių išgyvenimo laiką, parodė ilgesnę gyvenimo trukmę toms katėms, kurios valgė daugiau Omega3 riebalų rūgščių.

Reikėtų pabrėžti, kad tiek šunų, tiek kačių atveju Omega 3 veiksmingumas, kontroliuojant inkstų ligos progresavimą, visada buvo tirtas pacientams, besilaikantiems inkstų gerovei skirtos dietos. Nėra duomenų apie Omega 3 vartojimą, besilaikant dietos, skirtos inkstų ligoms gydyti. Omega 3 yra naudingas lėtinei inkstų ligai kartu su EPA ir DHA, o paros dozė turi būti nustatoma atsižvelgiant į EPA ir DHA, vartojimo kartu su dieta, kiekį, papildant sausą pašarą žuvų taukais. Be to, Omega 3 turėtų būti daugiausia iš EPA ir mažiau DHA; reikėtų kasdienį maistą papildyti didelėmis EPA ir mažomis DHA koncentracijomis.

Vienas pastebėjimas: reikia nepamiršti, kad augaliniai aliejai turi Omega3 kaip ALA, kurie konvertuojami į minimalią EPA ir DHA dalį šunims, o katės nesugeba paversti ALA, o tai lemia veiksmingumo nebuvimą LIL atveju.

Nors nežinoma, kiek šunims ir katėms, kuriuos paveikė LIL reikia tiksliai suduoti Omega3, keletas autorių teigia, jog 1 g – 4,5 kg kasdien ir katėms, ir šunims.

#3 LĖTINIŲ INKSTŲ LIGŲ (LIL) TERAPIJA – Metabolinė acidozė

Metabolinė acidozė yra patologinė būklė, kuriai būdingas kraujo pH sumažėjimas (per didelis rūgštingumas kraujyje), kurį gali lemti buferinių medžiagų (bikarbonatų) sumažėjimas arba rūgščių perteklius organizme. Šunims ir katėms, sergantiems lėtine inkstų liga (LIL) ir inkstų nepakankamumu, metabolinė acidozė sukelia gyvenimo kokybės pablogėjimą ir prisideda prie sensorinės depresijos, raumenų silpnumo, nuovargio, pykinimo ir sumažėjusio apetito dėl toksinų kaupimosi šlapime. Metabolinė acidozė taip pat sukelia pastebimą baltymų katabolizmo padidėjimą, kuris (kartu su apetito stoka) lemia paciento raumenų masės praradimą. Šunų ir kačių, kurie serga inkstų nepakankamumu ir turi metabolinį disbalansą, pasižymi blogesne elgsena,  prastesne gyvenimo kokybe, anoreksija ir progresuojančia depresija. Dėl pirmiau minėtų priežasčių prognozės blogėja ir yra didelė rizika gyvybei dėl ureminės krizės. Pastebėta, kad daugelis pacientų, sergančių lėtine inkstų liga ir metaboline acidoze, gerokai pagerina savo gyvenimo kokybę, kai liga yra gydoma laiku, nors ir kreatinino koncentracija kraujyje išlieka nepakitusi.

Daugeliui šunų ir kačių, sergančių lėtine inkstų liga (LIL), išsivysto metabolinė acidozė, pažengusiose ligos stadijose. Jei tik 10% pacientų turi metabolinę acidozę, kai kreatinino koncentracija serume yra mažesnė nei 3 mg / dl, tai, kai kreatininas yra didesnis kaip 4-4,5 mg / dl – pacientų padidėja iki 60%.

Strategijos, kaip kontroliuoti rūgščių disbalansą, priklauso nuo paciento ligos sunkumo ir klinikinės padėties. Stabiliems pacientams, kuriems yra vidutinio sunkumo metabolinė acidozė, gali būti naudinga šiek tiek šarminė inkstų dieta. Jei padėtis yra sunkesnė, reikia nustatyti specifinį gydymą: natrio bikarbonatas, kurį reikia vartoti maišant su maistu, yra plačiausiai naudojamas produktas. Veterinarijos gydytojas nustatys tinkamiausią gydymą, nustatant paciento ligos sunkumą.

ĮRODYMAI. Vienareikšmiškai efektyviausia terapija – kontroliuoti metabolinę acidozę, kuri pagerina gyvenimo kokybę ir prailgina gyvenimo trukmę, esant lėtinei inkstų ligai.

kcMega3 – papildas šunims ir katėms – širdies ir inkstų veiklai palaikyti – visose ligos stadijose

 • Papildas šunims ir katėms
 • kcMEGA3  produktas skirtas specialiai katėms ir šunims kenčiantiems nuo lėtinės inkstų ligos
 • Gerai išgryninti Omega3 žuvų taukai
 • Didelės koncentracijos Omega 3 riebalų rūgštis ir EPS iš žuvų taukų parodė veiksmingumą mažinant lėtinės inkstų ligos progresavimą (LIL) ir tai taip pat mažina kačių ir šunų mirtingumo riziką nuketėjusiems nuo lėtinės inkstų ligos. Produktas susideda iš Omega 3 riebalų rūgščių, didelis kiekis EPA ir DHA (kiekvienoje 500 mg  kapsulėje yra 375 mg EPA ir 65 mg DHA), siejasi su Vitaminu E (tokoferolių mišinys). Didelės koncentracijos Omega 3 riebalų rūgštys taip pat nurodomos esant širdies ir kraujagyslių ligoms dėl jų antitrombozinio, antiaritminio ir antihipertenzinio poveikio.
 • Pakuotė: 80 kapsulių

Naudojimas: kcMEGA3 turėtų būti skiriamas vartoti kasdien, pagal šiuos nurodymus:

– Iki 4,5 kg kūno svorio: 1 kapsulė

– 4.5-9.0 kg kūno svorio: 2 kapsulės

– 9.0-13.5 kg kūno svorio: 3 kapsulės

– 13.5-18 kg kūno svorio: 4 kapsulės

– Virš 18,0 kg kūno svorio: 5 kapsulės

Paros dozė gali būti koreguojama pagal jūsų veterinaro nurodymus. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytojui. Tik veterinariniam naudojimui.

Sudėtis: 500 mg išgrynintų žuvų taukai su minimalia sudėtimi, 90% Omega-3 (70% EPS (eikozapentaeno rūgštis) ir 9% DHR (dokozaheksaeno rūgštis)). Padengimas: Karvės ir kiaulių želatina. Priedai / kg: tokoferolių mišiniu mg 4.000. Vidutinė maistinė ir energetinė vertė: Angliavandeniai: 0,1 g, Baltymai: 0,1 g, Riebalai: 0,50 g, Energetinė vertė: 5,0 kcal (21 kJ).

NormaPhosPlus & NormaPhosPlus XL – papildas šunims ir katėms – lėtinės inkstų ligos atveju – rekomenduojama III ligos stadijoje

 • NormaPhosPlus gali padėti sumažinti hiperfosfatemiją, sergant lėtinėmis inkstų ligomis katėms ir mažų bei vidutinių / didžiųjų veislių šunims
 • NormaPhosPlus – skirtas katėms ir mažų veislių šunims
 • NormaPhosPlus XL – vidutinių ir didžiųjų veislių šunims
 • Pakuotė: 45g milteliai, 90g milteliai

Naudojimas: Rekomenduojama preparatą suduoti gyvūnams kartu su valgiu. Dozuotė: 1 samtelis – 4 kg, kas 12 valandų. Visada palikti dubenėlį šviežio vandens. Pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju prieš naudojant šį preparatą.

Sudėtis: 45 gramuose produkto yra maltodekstrinas 18 g, kalcio karbonatas 15 g, chitozanas 8,30g , vištienos kepenėlių milteliai 1,5g. Priedai: askorbo rūgštis (Vitamin. C) – 44,444 mg/kg, folio rūgštis – 4,444 mg/kg. Analitinės sudedamosios dalys: žalieji pelenai 34,2%, žalioji ląsteliena 0,1%, žalieji riebalai 0,3%, žalieji baltymai 10,3%, drėgmė 3,8%, kalcio 17,2%. 100 g produkto yra maltodekstrinas  45,36 g, kalcio karbonatas 30,02 g, chitozanas 16,58 g, vištienos kepenėlių milteliai 2,4 g. Priedai: askorbo rūgštis (Vitamin. C) – 53,000 mg/kg, folio rūgštis – 3,000 mg/kg.

kProtect – papildas šunims ir katėms – inkstų ligoms – IV ligos stadija

kPROTECT™  produktas specialiai sukurtas katėms ir šunims, kenčiantiems nuo lėtinės  inkstų ligos. Savo sudėtyje išgryninti ingredientai (natrio bikarbonatas,kalcio karbonatas ir chitozanas). kPROTECT™ gali padėti kontroliuoti metabolinę acidozę ir hipokalcemiją, kurie yra bendri kačių ir šunų sutrikimai, sergant lėtinėmis inkstų ligomis.Kalcio karbonatas įrodytas, kad yra veiksimngas kontroliuojant hipokalcemiją. Natrio bikarbonatas yra veiksmingas kontroliuojant metaboline acidozę pažengusiose LIL stadijose. Chitozanas – mažinant azotemiją gyvūnams kenčiantiems LIL. kPROTECT™ rekomenduojama, sumaišyti su maistu laikantis dietos inkstams gerinti. Šunims bei katėms, kenčiantiems nuo lėtinės inkstų ligos, ir turintiems azotemiją, metaboline acidozę ir / ar hipokalcemiją.

Pakuotė: 120 kapsulių, 45g milteliai

Naudojimas: kPROTECT™ kramtomosios tabletės: kramtomosios tabletės 1,25 g kiekviena. Viena tabletė 10 kg kūno svorio du kartus per dieną vartojama su maistu per pagrindinius valgymus. Paros dozė gali būti koreguojama laikantis veterinarijos gydytojo nurodymo. kPROTECT ™ milteliai: 45 g miltelių. 1 samtelis 4 kg kūno svorio du kartus per dieną kartu su maistu per pagrindinius valgymus. Paros dozė gali būti koreguojama pagal veterinarijos gydytojo nurodymus.

Sudėtis: kramtomosios tabletės: kalcio karbonatas, chitozanas, maltodekstrinas, natrio bikarbonatas, pregelifikuotas krakmolas, bulvių krakmolas. Priedai: mikrokristalinė celiuliozė, natūralus skonis, karboksimetilceliuliozė, magnio stearatas.

Milteliai // 100 gramų: maltodekstrinas, kalcio karbonatas, chitozanas, natrio bikarbonatas. Priedai: natūralus skonis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Rekomenduojame

Jūsų prekė sėkmingai pridėta į jūsų krepšelį. Dabar galite eiti į krepšelį arba tęsti apsipirkimą.