Grįžti atgal
03/09/2023

Pavasaris su augintiniu

Šunims

Atėjus pavasariui mes visi esame pasiruošę sutikti šiltesnį orą, stebėti saulėtesnį dangų ir daugiau žaisti lauke su savo augintiniais. Norėdami užtikrinti, kad šis sezonas išliktų pozityvus ir saulėtas, atkreipkite dėmesį į šiuos pavasarinius saugos patarimus.

Erkės, blusos ir kiti parazitai

Erkės gali tykoti ant aukštos žolės ir būti aptinkamos ant jūsų augintinio po apsilankymo miške, žygio lauke, pasilakstymo parke ar tiesiog kasdieninio pasivaikščiojimo kieme. Pasirūpinkite savo augintinio apsauga nuo kraujasiurbių parazitų, naudokitės veterinarijos gydytojo rekomenduojamomis prevencinėmis priemonėmis nuo blusų ir erkių. Taip pat nepamirškite reguliarios profilaktikos šeriant augintinius dehelmintiniais vaistais (vaistais nuo kirminų).

Bet kuriuo atveju reguliariai tikrinkite savo augintinį ir, pastebėję erkę, nedelsdami ją pašalinkite. Jei pastebėjote bet kokius gyvūno sveikatos sutrikimo požymius, apsilankykite pas savo veterinarijos gydytoją.

Sezoninės alergijos

Mums, žiedadulkėms alergiškiems žmonėms, atėjus pirmajam pavasariui pabunda ir mūsų alergijos. Tą patį galima pasakyti ir apie jūsų augintinius! Jei pastebėjote, kad jūsų šuo ar katė kasosi dažniau nei įprastai, jų oda parausta ir yra sudirgusi, patinsta, iškrenta plaukai ar atsiranda kitų alergijos simptomų – būtinai apsilankykite pas savo veterinarijos gydytoją, kad apžiūrėtų jūsų augintinį. 

Kai kuriems šunims aplinkos veiksniai gali stipriai įtakoti jų odos ar kailio būklę ir tai gali sukelti alerginę odos reakciją į įvairias aplinkos medžiagas – atopinį dermatitą (AD). Daugiau apie atopinį dermatitą skaitykite čia.

Suplanuokite augintinio dantų valymą

Pavasaris ne tik laikas imunitetą stiprinti, bet tai ir puikus laikas pasirūpinti šuns ar katės dantų higiena. Periodonto ligos yra dažniausios kačių ir šunų ligos. Dantų ligos gali sukelti daug daugiau nei tik blogą kvapą jūsų augintiniui; tai gali sukelti dantų skausmą, dantenų paraudimą, o taip pat sukelti širdies ligas.

Pavasarinis valymas

Atšilus orams visi norime atverti langus, kad įkvėptumėte gryno oro ir pradėti vykdyti pavasarinio valymo planus. Nors mums gali patikti švarus baliklių arba dezinfekuojančių valiklių kvapas, jie gali būti kenksmingi mūsų augintiniams. Būtinai patikrinkite visų valymo produktų ingredientus, kuriuos naudojate namuose, ir, kai tik įmanoma, stenkitės įsigyti naminiams gyvūnėliams saugių valymo priemonių.

Jei turite naudoti tam tikrą potencialiai kenksmingą valymo priemonę, pasirūpinkite, kad jūsų augintinis negalėtų patekti į tą vietą ar būti paveiktas nuodingos medžiagos.

Atsargiai naudokite šliužų masalą-nuodus

Šliužai yra sunkiai pamilstami gyvūnai, ypač kai jų gleivingi takai kerta jūsų kiemą ir naikina jūsų augalus bei gėles. Nors ir nenorite, kad jūsų namuose ir sode būtų šliužų, tačiau rekomenduojame atsargiai naudoti šliužų masalą-nuodus, mat pastarieji yra labai pavojingi jūsų augintiniui. Šliužų masaluose esantys toksinai dažnai maišomi su cukrumi, kad pritrauktų šliužus, bet taip pat vilioja ir naminius gyvūnus. Net nedidelis kiekis gali būti mirtinas.

O jei norite išnaikinti šliužus šiuo masalu tai pasirūpinkite, kad augintiniai, kuris laikas nepatektų į nesaugią teritoriją.

Venkite naujai patręštos žolės (mažiausiai 24 valandas)

Dabar, kai lauke šilčiau, laikas pasirūpinti ta gražia žalia veja! Deja, kieme esanti žaliausia žolė gali reikšti nuodingų ir naminiams gyvūnėliams mirtinų trąšų naudojimą. Laikykite savo augintinį toliau nuo žolės ir atokiai nuo apdorotų vietų bent 24 valandas po tręšimo arba rinkitės naminiams gyvūnėliams tinkamus produktus. 

Pavasario švenčių šokoladas

Su pavasariu ateina kai kurios mūsų mėgstamiausios šventės – įskaitant Velykas ir Motinos dieną. Kas vienija šias šventes? Šokoladas! Ir nors mes, žmonės, mėgstame šokoladą, jis yra kenksmingas šunims ir katėms, tačiau šunims jis gali būti ypač žalingas. Šokoladą laikykite atokiai ir nepasiekiamoje savo augintiniams vietoje.

Stiprinkite augintinio imunitetą

Kad šiltasis metų laikas būtų aktyvus ir be ligų – sustiprinkite augintinio imunitetą papildais. Papildai bendrai imuninei sistemai, sąnariams yra svarbūs papildyti augintinio organizmą naudingais elementais. Pavasarį ir vasarą tampame aktyvesni, einame dažniau į lauką, daugiau judame kartu su augintiniu, todėl ir yra svarbu, kad organizmas būtų pasiruošęs – stiprus ir energingas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Rekomenduojame

Jūsų prekė sėkmingai pridėta į jūsų krepšelį. Dabar galite eiti į krepšelį arba tęsti apsipirkimą.