Grįžti atgal
12/29/2019

Dantenų problemos ir kaip su jomis kovoti?

Šunims
Dantenų problemos

Tikriausiai labiausiai paplitusi problema, susijusi su šunų burnos ligomis – dantenų ligos. Dantenų problemos prasideda nepastebimai, dažnai be jokių akivaizdžių požymių ar simptomų, sukeldamos lėtinius skausmus, nykstančias dantenas ar dantų praradimą. Toks likimas vargu ar yra teisingas jūsų keturkojui draugui. Iš tiesų, dantenų problemos yra dažnas reiškinys. Tyrimai rodo, kad 80% šunų iki 3 metų amžiaus patiria šiuos negalavimus. Dantenų problemos yra penkis kartus dažnesnės šunims nei žmonėms, nes šunų burnos terpė yra labiau šarminė nei žmonių ir tai skatina apnašų susidarymą.

Kas sukelia dantenų problemas?

Po valgio, bakterijos kartu su maistu, seilėmis ir kitomis dalelėmis dažnai sudaro lipnią plėvelę – “apnašas“ burnos paviršiuje (pvz., dantų emalį). Be to, šunų dantys nėra kasdien valomi dantų šepetėliu, o tai suteikia bakterijoms galimybę daugintis. Bakterijos, esančios apnašose, nurodo jūsų augintinio imuninei sistemai atpažinti jas kaip priešus. Imuninė sistema atpažįsta apnašų bakterijas ir paleidžia baltasiąs kraujo ląsteles į kovą prieš burnos kenkėjus. Šis sujudimas sukelia dantenų uždegimą – periodontitą (sunaikina audinius, gali pažeisti gilesnius audinius, atsiranda dantų klibėjimas ir kt.).

Kokį poveikį gali sukelti dantenų problemos?

Dantų apnašos gali sukelti uždegimą. Pradžioje dantenos būna paraudę, tačiau laikui bėgant gali pradėti kraujuoti. Nepanaikintos laiku apnašos mineralizuojasi į akmenis, ant jūsų šuns dantų atsiradusi švelniai geltona kieta medžiaga yra puiki vieta naujoms apnašoms prilipti ir daugintis. Negydomas gingivitas dažnai gali provokuoti periodontito ar parodontozės atsiradimą.

Deja, periodontitas šiai dienai, yra dažniausia dantų praradimo priežastis. Be to bakterijos gali patekti į kraujotaką kiekvieną kartą, kai šunys kramto ir sukelti širdies, plaučių ar inkstų infekcijas.

Stiprus dantenų ligų poveikis gali sukelti neįprastą blogą kvapą (halitozę), atsiradusį dėl periodontito. Įsivaizduokite savo kvapą iš burnos, jei keletą dienų nustojote valyti dantis! Niekada neignoruokite šio ankstyvo įspėjimo apie ligą. Taip pat yra daug kitų blogo kvapo iš burnos priežasčių, todėl svarbu, atsiradus šiam požymiui, kad jūsų šunį kuo greičiau patikrintų veterinarijos gydytojas, nes šis požymis nėra normalus.

Dantų ligos gali būti skausmingos, tačiau dauguma gyvūnų yra labai geri skausmo slapukai ir retai nustoja dėl to valgyti. Taigi, atkreipkite dėmesį į maisto valgymą, dantenų paraudimą ar kraujavimą, kraują seilėse ar vandens dubenėlyje, žaisluose, keistą traškesį valgant, drebėjimą. Jei abejojate, kreipkitės į veterinarą.

Kaip išvengti dantenų ligų?

Dantenų ligų prevencija turėtų būti jūsų įprastinė šunų priežiūros dalis, o dantis būtų idealu valyti kasdien ir taip mažinti bakterijas bei padėti šuniui išlaikyti sveiką burną. Stebėtina, kad daugelis savininkų nenori valyti savo šunų dantų, nes, jų manymu, jų šuniui tai nepatinka, tačiau dauguma šunų pripranta prie to. Todėl paprašykite savo veterinarijos gydytojo pademonstruoti kaip geriau valyti dantukus, naudokite skanų atlygį arba šunų dantų pastą Petrodex.

Jei įmanoma, pratinkite šunį nuo mažumės prie dantų valymo, kad jis augtų, galvodamas, kad tai visiškai normalu. Reguliarus valymas ir mažiausiai du kartus per metus atliekami patikrinimai su veterinarijos gydytoju turėtų sumažinti dantenų ligų riziką.

Pasitarkite su veterinarijos gydytoju, kokius kramtukus būtų galima duoti šuniui, kad jūsų augintinio dantys valytųsi natūraliai arba naudokite papildomas priemones, kurios paminkština jau susidariusias apnašas ar akmenis ir tokiu būdu jos gali būti lengviau pašalinamos.

VetNova produktai jau Lietuvoje

2007 metais veterinarijos gydytojų įkurta “VetNova”  gyvūnų sveikatos bendrovė, užsiimanti naminių gyvūnėlių ir arklių sektoriais. Pagrindinė misija yra pasiūlyti aukštos kokybės, naujoviškus, efektyvius ir saugius produktus. “VetNova” įmonė prisideda prie šio pasaulio gerinimo kasdien. Nuo tada, kai buvo įkurta, prioritetas buvo parodyti mažiausią žalą aplinkai. Nuo 2010 m. įmonė kiekvienais metais skiria tam tikrą procentą nuo pardavimų. Viena iš burnos ertmės sveikatos produktų linijų yra sukurta “VetNova” įmonės ir yra puikiai pasiteisinusi kitose rinkose.

Clunia produktų linija – sveikai burnos ertmei palaikyti

CLUNIA Maintenance ZnAGelis Dantų valymo gelis – 59ml

 • Dantų valymo gelis su cinku ir taurinu gali padėti atkurti burnos ir dantenų mikro-aplinką, palaikant optimalią burnos higieną, šunims, katėms, egzotiniams augintiniams, arkliams
 • Cinko gliukonato ir taurino kompleksas leidžia prasiskverbti į gilesnius sluoksnius burnos gleivinėje
 • Taip pat gali padėti stimuliuojant greitesnį gingivitų gijimą, jungiamojo audinio atstatymą, sumažinti uždegiminį procesą, greitai (per 30sek.) sumažina halitozę (nemalonų burnos kvapą)
Kaip naudoti?

Gelį paskirstyti ant dantenų apatiniame ir viršutiniame žandikaulyje. Šis gelis greitai pasiskleidžia po visą burnos ertmę ir pasiekia net smulkiausius tarpelius. Dozavimas: vieno žirnio lašas – 10 kg kūno svoriui, didesnis dozavimas dideliems ir vidutiniams šunims, arkliams.

Clunia ZnA Gelis – dantų valymo gelis su cinku ir Vitaminu C – 118ml

 • Dantų valymo gelis su cinku ir vitaminu C gali padėti sumažinti dantų akmenis, apnašas ir palaikyti gaivų burnos kvapą šunims ir katėms, egzotiniams augintiniams ir arkliams
 • Gali padėti stimuliuoti opų, abcesų, periodentito, gingivitų, stomatitų gijimą.
Kaip naudoti?

Suberti askorbo rūgštį į buteliuką ir palaukti kol nusės. Palaukti kol ištirps. Gelį paskirstyti ant dantenų apatiniame ir viršutiniame žandikaulyje. Šis gelis greitai pasiskleidžia po visą burnos ertmę ir pasiekia net smulkiausius tarpelius.

CLUNIA TrisDent – 236ml

 • Dantų valymo gelis šunims ir katėms
 • Dantų valymo gelis gali padėti neutralizuoti blogą burnos kvapą, neleisti kauptis apnašoms bei susidaryti dantų akmenims
Kaip naudoti?

Gelį paskirstyti ant dantenų apatiniame ir viršutiniame žandikaulyje. Šis gelis greitai pasiskleidžia po visą burnos ertmę ir pasiekia net smulkiausius tarpelius (nereikia naudoti dantų šepetėlio). Geriausia naudoti po valgio ar pas vetrinarijos gydytoją.  Galima naudoti gelį su geriamuoju vandeniu: įpilti 5ml (1a.š.) 1/4litro geriamojo vandens, vandenį būtina pakeisti kasdien.

CLUNIA ZnWipes – Dantų valymo servetėlės – 100vnt.

 • Dantų valymo servetėlės su cinku ir taurinu gali padėti atkurti burnos ir dantenų mikro-aplinką
 • Palaikyti optimalią burnos higieną, panaikinti halitozę
 • Mechaniškai pašalinti dantų apnašas šunims, katėms, egzotiniams augintiniams, arkliams
 • Šios servetėlės neturi skonio, todėl lengviau priima šią procedūrą augintiniai.
Kaip naudoti?

Servetėlę apsukite ant piršto ir švelniai braukite per apatinius ir viršutinius žandikaulių dantenas bei dantis. Naudokite kiekvieną dieną, geresniems rezultatams pasiekti.

Atidarius, laikykite indelį apvertę ant dangtelio, kad išliktų drėgnos servetėlės.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Rekomenduojame

Jūsų prekė sėkmingai pridėta į jūsų krepšelį. Dabar galite eiti į krepšelį arba tęsti apsipirkimą.