Grįžti atgal
05/11/2023

Patarimai vasarai su augintiniais

Šunims

Vasara tai ne tik smagus ir aktyvus metų laikas mums ir mūsų augintiniams, tačiau ir laikas, reikalaujantis papildomos augintinio priežiūros. O kad vasaros linksmybės būtų lengvos, aktyvios, be traumų – norime įvardinti keletą paprastų ir kasdieniškų patarimų, kurie yra prevenciškai svarbūs, norint apsaugoti savo augintinį. Tegul laikas praleistas su augintiniu šiltomis ir saulėtomis vasaros dienomis liktų tik maloniu prisiminimu.

Karštis

Atėjus vasarai tiek mums, tiek mūsų keturkojams bičiuliams dienos temperatūra tampa neįprasta organizmui ir prie jos reikia priprasti. Todėl norime priminti, jog būtumėte atsargūs būdami saulės atokaitoje. Vasaros metu didelė rizika perkaisti, todėl svarbu saugoti savo augintinius.

 • vėdinkite namus, palaikykite tinkamą temperatūrą;
 • ribokite fizinį krūvį kuomet karšta – ilgus pasivaikščiojimus planuokite anksti ryte arba vakare bei turėkite visada su savimi vandens;
 • prieš eidami patikrinkite kelio dangą – jei ji karšta, eikite žole (augintinių pėdutės yra labai jautrios karščiui);
 • tegul augintinis visada turi vėsaus, šviežio vandens ir galimybę pasislėpti pavėsyje.
 • iššukuokite savo augintinius, kad nebūtų susivėlusių plaukų – tvarkingai prižiūrėtas kailis atliks savo funkciją (žiemą sulaikys šilumą, o vasarą – nepraleis šilumos);
 • galite įsigyti vėsinamą kilimėlį, skirtą specialiai gyvūnams, laikyti jį namuose ar vežtis į vasaros išvykas.

Perkaitimo požymiai:

✔ Greitas ir sunkus kvėpavimas, seilėjimasis, dažnas širdies ritmas, patamsėjusios ar paryškėjusios gleivinės bei liežuvis, svaigulys, silpnumas ar drebėjimas.

✔ Perkaitusį gyvūną būtina skubiai gabenti į pavėsį, guldyti ant vėsios žemės. Jeigu šuo patalpoje, guldyti šalia praviro lango.

✔ Reikia skubiai vėsinti visą kūną. Galima apšlakstyti vandeniu, užkloti šlapiu rankšluosčiu, kad vėsa kuo greičiau pasiektų odą.

✔ Esant įtarimams, kad gyvūnas perkaito, būtina nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Kelionės automobiliu

Vasarą stengiamės kuo daugiau laiko praleisti gamtoje ir įvairiausiose išvykose, todėl dažniau važinėjame automobiliais ir vežamės savo gyvūnus kartu. Nuolatinis karštis ir šiluma automobilyje tampa dar vienu iššūkiu mūsų augintiniams.

 • Svarbu! Niekada nepalikite augintinio uždarame automobilyje.

Ar ir jūsų šuo mėgsta iškišti galvą per atidarytą važiuojančio automobilio langą? Ko gero, tiek gatvėse, tiek filmuose visiems yra tekę pamatyti šunį, kuris džiaugiasi gaiviu oru ir vėsiu vėju, kuris iškišęs galvą per langą, rodos, kad šypsosi ir lekuoja savo ilgu liežuviu. Tačiau, kad ir kaip mūsų augintiniams tai būtų smagu vertėtų neleisti jiems to daryti:

 • Akys. Važiuojant dideliu greičiu, šunų akys gali būti stipriai paveiktos nešvarumų. Dulkės, purvas, smėlis, vabzdžiai, maži akmenukai gali pažeisti jūsų šuns akis, sukeliant uždegimus ar sunkiai pagydomus ilgalaikius pažeidimus.
 • Ausys. Ausies pažeidimai yra dar vienas didelis rūpestis. Ausys užkerta kelią dulkėms, smėliui, mažiems akmenukams ir tiesioginiams vėjo gūsiams, kad šie nepatektų į ausies landą ir būtų išvengta ausies pažeidimų ar uždegimų. Iškišus galvą per automobilio langą, ausys nebegali tinkamai atlikti savo funkcijos, to pasekoje šuo gali susidurti su ausų minėtomis problemomis.
 • Saugumas. Bendras saugumas kelyje yra taip pat itin aktualus. Netikėtai ką nors išvydęs, susijaudinęs ar išsigandęs šuo gali iššokti per atidarytą langą arba būti užgautas kitų mašinų/objektų kelyje.

Grynas oras šunims yra labai svarbu, todėl važiuojant automobiliu siūlome atidaryti langus, tačiau ne tiek, kad šuo galėtų iškišti galvą, o tiek, kad patektų gryno oro. O jei teko sustoti ir augintinio negalite pasiimti kartu – palikite pravertus langus, kad augintinis gautų gryno oro.

Maudynės

Vasarą maudynės šunims gali būti tikra atgaiva ir geriausia prevencija nuo perkaitimo, tačiau irgi reikėtų prisiminti keletą dalykų, kad šuo liktų sveikas ir saugus.

 • Rinkitės vandens telkinius, kur nesimaudo žmonės.
 • Nesirinkite vandens telkinių, kur vanduo užsistovėjęs, žydintis, drumzlinas, nes tokiuose telkiniuose padažnėja alerginių odos reakcijų, niežulys, virškinimo trakto sutrikimai dėl vandens augalų, bakterijų ir kt.
 • Po maudynių upėse ar ežere nuprauskite tekančiu vandeniu savo augintinius, nes vandens telkiniuose yra gausu mikroorganizmų ir bakterijų, kurios gali daugintis  paprasčiausiuose odos įbrėžimuose, sukeldamos pūliavimą ir uždegimą.
 • Turėkite su savimi gėlo vandens, kad šuo galėtų jo atsigerti.
 • Po maudynių patartina nusausinti gyvūno kailį, kad keliaujant namo šuo nesušaltų.
 • Išvalykite ausis, kad neliktų šlapios ir nekiltų ausų infekcija.
 • Jei jūsų šuo yra linkęs į ausų infekcijas, pasitarkite su savo veterinaru dėl ausų valymo tirpalo, kurį galite pasiimti į maudynes.
 • Grižę namo patikrinkite savo šunį nuo galvos iki uodegos ar nėra erkių, įpjovimų, dėlių ar kitų neįprastų pastebėjimų.
 • Priežiūros priemonės šunims ir katėms
Šampūnas šunims katėms

Erkės ir kiti vabzdžiai

Atšilęs oras prikelia įvairiausius vabzdžius, uodus, muses ir erkes. Jautresniems šunims vabzdžių įkandimai gali sukelti alergiją, gyvūnas gali pradėti nuolatos kasytis, gali sutinti snukutis ir akys. Bičių įgėlimai alergiškiems šunims gali būti labai pavojingi, todėl nedelsiant reiktų kreiptis į savo veterinarijos gydytoją dėl reikiamų medikamentų ir tolimesnio gydymo konsultacijos.

 • Žinant, kad vyksite prie ežero ar upės galite įsigyti specialias priemones, kurios atbaido vabzdžius ir erkes;
 • Jei jūsų šuo alergiškas, pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju, kokias priemones naudoti, esant alerginei reakcijai;
 • Patartina naudoti prevencines priemones visą vasarą nuo erkių dėl jų gausaus padidėjimo tiek miškuose, tiek parkuose.

Stiprinkite augintinio imunitetą

Kad karštasis metų laikas būtų aktyvus ir be ligų – sustiprinkite augintinio imunitetą papildais. Papildai bendrai imuninei sistemai, sąnariams yra svarbūs papildyti augintinio organizmą naudingais elementais. Pavasarį ir vasarą tampame aktyvesni, einame dažniau į lauką, daugiau judame kartu su augintiniu, todėl ir yra svarbu, kad organizmas būtų pasiruošęs – stiprus ir energingas.

Gražios ir turiningos vasaros jums ir jūsų augintiniams!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Rekomenduojame

Jūsų prekė sėkmingai pridėta į jūsų krepšelį. Dabar galite eiti į krepšelį arba tęsti apsipirkimą.