Grįžti atgal
04/26/2024

Kuo augintiniui yra naudingi žuvų taukai?

Katėms

Populiarėjant papildams ir atliekant vis daugiau tyrimų – šeimininkams dažnai kyla klausimas: ar šie papildai yra naudingi mano augintiniui? Žuvų taukai yra labai populiarus pasirinkimas augintiniams. Žuvų taukus, kuriuose yra Omega-3 riebalų rūgštys galima įsigyti kapsulių ar skysčio pavidalu, kurį galima paprasčiausiai įpilti į pašarą ir taip stiprinti organizmą. Omega-3 riebalų rūgštys gali būti labai naudingos šunims ir katėms, esant sąnarių problemoms, širdies ar inkstų ligoms.

Sąnarių ligos

Sąnarių ligos yra dažnai susijusios su uždegimu ir sumažėjusiu judrumu, o šioms problemoms spręsti gali padėti Omega-3 riebalų rūgštys. Dviejų tipų Omega-3 riebalų rūgštys, kurios padeda sumažinti uždegimą, kai skauda sąnarius, yra EPA (eikozapentaeno rūgštis) ir DHA (dokozaheksaeno rūgštis), kurių abiejų yra žuvų taukuose. Tyrimai rodo, kad augintinių raciono papildymas tinkama Omega-3 riebalų rūgščių doze gali padėti sumažinti kai kuriuos sąnarių skausmus. Tačiau visada yra rekomenduojama konsultuotis su savo veterinarijos gydytoju, dėl tinkamos Omega-3 normos nustatymo, o jei jūsų augintinis patiria stipresnius sąnarių skausmus, gali prireikti papildomų vaistų.

Širdies ligos

Omega-3 riebalų rūgštys turi didelę naudą šunims ir katėms, kurie serga širdies ligomis. Omega-3 gali padėti sumažinti uždegimą, susijusį su širdies nepakankamumu ir gali padėti sumažinti raumenų praradimą (kacheksiją). Be priešuždegiminio poveikio, taip pat yra įrodymų, kad Omega-3 riebalų rūgštys gali padėti sumažinti nenormalų širdies ritmą (aritmiją).

Inkstų ligos

Omega-3 riebalų rūgštys yra rekomenduojamos naudoti visose inkstų ligos stadijose. Omega-3 riebalų rūgštys plačiai naudojamos ir šunims, ir katėms, sergantiems lėtine inkstų liga (LIL), nes sumažina baltymų netekimą šlapime (proteinurija), mažina hipertenziją ir uždegiminius pokyčius inkstų audiniuose.

Šunims, esant proteinurijai, klinikiniai tyrimai parodė, kad Omega-3 veiksmingumas mažina baltymų praradimą ir lėtina inkstų ligos bei glomerulų pažeidimo progresavimą, ypač jei jis vartojamas kartu su antioksidantais. Katėms nėra nustatytų klinikinių įrodymų, jog Omega-3 riebalų rūgštys sumažintų inkstų ligos progresavimą, tačiau retrospektyvinis tyrimas, kuris vertino skirtingomis mitybomis maitinamų kačių išgyvenimo laiką, parodė ilgesnę gyvenimo trukmę toms katėms, kurios valgė daugiau Omega-3 riebalų rūgščių.

Reikėtų pabrėžti, kad tiek šunų, tiek kačių atveju Omega-3 veiksmingumas, kontroliuojant inkstų ligos progresavimą, visada buvo tirtas pacientams, laikantiems inkstų ligai skirtos dietos. Nėra duomenų apie Omega-3 vartojimą, nesilaikant dietos, skirtos inkstų ligoms gydyti. Omega-3 yra naudingas lėtinei inkstų ligai kartu su EPA ir DHA, o paros dozė turi būti nustatoma atsižvelgiant į EPA ir DHA, vartojimo kartu su dieta, kiekį, papildant sausą pašarą žuvų taukais. Be to, Omega-3 turėtų būti daugiausia iš EPA ir mažiau DHA; reikėtų kasdieninį maistą papildyti didelėmis EPA ir mažomis DHA koncentracijomis.

Vienas pastebėjimas: reikia nepamiršti, kad augaliniai aliejai turi Omega-3 kaip ALA, kurie konvertuojami į minimalią EPA ir DHA dalį šunims, o katės negali paversti ALA, o tai lemia veiksmingumo nebuvimą LIL atveju. Todėl svarbu, kad Omega-3 būtų gaunami iš žuvų taukų.

Nors nežinoma, kiek šunims ir katėms, kuriuos paveikė LIL reikia tiksliai duoti Omega-3, keletas autorių teigia, jog 1g – 4,5kg kasdien ir katėms, ir šunims.

Atopinio dermatito atveju

Atopinis dermatitas dažniausiai pavasarį ir vasarą pasireiškianti odos liga, kuri gali kilti dėl padidėjusio alergenų kiekio aplinkoje. Omega-3 riebalų rūgštys, tokios kaip eikozapentaeno rūgštis (EPA) ir dokozaheksaeno rūgštis (DHA), didina priešuždegiminių junginių gamybą, kurie padeda kovoti su alerginėmis reakcijomis. Nustatyta, kad augintiniams, kuriems trūksta šių nesočiųjų riebalų, atsiranda dažnesnis jautrumas alergenams ir tai lemia niežėjimą ar odos ligas.

Kiek ir kokių papildų naudoti?

Be visų išvardintų Omega-3 naudų augintiniams – žuvų taukai taip pat gali padėti sustiprinti imuninę sistemą, palaikyti augintinio kailį stiprų ir žvilgantį bei sveiką odą.

Omega-3 papildai nėra vaistai, o augintiniams sergantiems aukščiau paminėtomis ligomis gali būti reikalingi vaistai ir išsamus veterinarijos gydytojo patikrinimas. Todėl visada rekomenduojame pasikonsultuoti su savo veterinarijos gydytoju prieš skiriant papildus augintiniams, kad užtikrintumėte teisingą Omega-3 normą, pagal esamą problemą ar ligą. Be to, svarbu atkreipti dėmesį, kad Omega-3 riebalų rūgščių papildai gali būti netinkami kiekvienam augintiniui, pavyzdžiui, tiems, kurie turi virškinimo trakto sutrikimų.

Daugelyje augintiniams skirtų pašarų rasite Omega-3 sudėtyje, tačiau jų gali neužtekti ir tokiu atveju svarbu naudoti papildus. Renkantis papildus, rekomenduojame atkreipti dėmesį į papildų sudėtį, gamintoją ir ar papildai yra sertifikuoti.

Ką rekomenduojame mes?

kcMEGA3 – išgryninti Omega-3 žuvų taukai – papildas širdies ir inkstų veiklai palaikyti

  • Šis pašaro papildas šunims ir katėms, kenčiantiems nuo lėtinės inkstų ligos
  • Didelės koncentracijos Omega-3 riebalų rūgštis ir EPA iš žuvų taukų parodė veiksmingumą mažinant lėtinės inkstų ligos progresavimą (LIL)
  • Produktas susideda iš Omega-3 riebalų rūgščių, didelis kiekis EPA ir DHA (kiekvienoje 500 mg kapsulėje yra 375 mg EPA ir 65 mg DHA), siejasi su Vitaminu E (tokoferolių mišinys)
  • Didelės koncentracijos Omega-3 riebalų rūgštys taip pat nurodomos esant širdies ir kraujagyslių ligoms dėl jų antitrombozinio, antiaritminio ir antihipertenzinio poveikio

Kaip naudoti kcMEGA3?

kcMEGA3 turėtų būti skiriamas vartoti kasdien, pagal šiuos nurodymus:

  • Iki 4,5 kg kūno svorio: 1 kapsulė
  • 4,5 – 9 kg kūno svorio: 2 kapsulės
  • 9 – 13,5 kg kūno svorio: 3 kapsulės
  • 13,-18 kg kūno svorio: 4 kapsulės
  • Virš 18 kg kūno svorio: 5 kapsulės

Mūsų partneriai, italų įmonė Pharmacross veikianti nuo 2013 metų, daugiausia dėmesio skiria aukštos kokybės produkcijai ir sukūrė širdies ir inkstų ligų priežiūrai skirtus papildus kcMEGA3. Pharmacross papildai yra sertifikuoti papildai – PARNUT, kurie yra gaminami pagal ES nustatytus teisės aktus – veiksmingi ir efektyvūs!

Šaltiniai: https://vetnutrition.tufts.edu/2018/06/should-i-give-fish-oil-to-my-pet/, https://www.pharmacross.eu/
SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Rekomenduojame

Jūsų prekė sėkmingai pridėta į jūsų krepšelį. Dabar galite eiti į krepšelį arba tęsti apsipirkimą.