Grįžti atgal
01/19/2022

Dažniausiai pasitaikančios augintinių akių ligos

Šunims
Akių ligos šunims

Mūsų augintinių regėjimas yra taip pat svarbus kaip ir mūsų pačių. Sveikos akys – kokybiškas gyvenimas.

Deja, daugelis dalykų gali turėti įtakos augintinių regėjimui: alergijos, virusinės ar bakterinės kilmės infekcijos, traumos. Nors kai kurios akių problemos yra nedidelės ir išsprendžiamos tinkamai gydant, kitos gali būti rimtos ir sukelti papildomų su regėjimu susijusių bėdų. Daugelis šunų akių ligų pasireiškia panašiais simptomais, todėl gali būti sunku atskirti vieną akies ligą nuo kitos. Mes atrinkome dažniausiai pasitaikančias šunų akių ligas ir jų skirtumus.

Konjunktyvitas (rožinė akis)

Konjunktyvitas, dar žinomas kaip rožinė akis, yra junginės uždegimas, kuris apjungia akių obuolio bei abiejų akių vokų užpakalinius paviršius. Šunų konjunktyvitą gali sukelti bakterijos, grybeliai, virusai, alerginės reakcijos ir pašalinės dalelės, tokios kaip dulkės ir nešvarumai. Simptomai gali būti tokie: išskyros iš akių, patinimas, diskomfortas ir paraudimas.

Gydymas skirsis, priklausomai nuo pagrindinės priežasties. Nedidelius dirgiklio sukeltus atvejus paprastai galima praplauti steriliu druskos tirpalu, kuris padės pašalinti juos iš akies. Jei tai yra bakterinė infekcija, veterinaras paskirs akių lašus ar tepalą su antibiotikais.

Glaukoma

Glaukoma yra skysčio slėgio akyje padidėjimas. Normalios akys nuolat gamina ir išleidžia skystį. Kartais kyla problemų dėl šio skysčio nutekėjimo, dėl kurio padidėja akispūdis ir atsiranda glaukoma. Simptomai gali būti tokie: paraudimas, susiraukimas, akių skausmas, akių padidėjimas, išsiplėtę vyzdžiai, akių drumstumas ir ašarojančios akys.

Pasak PetMD, gydymas gali susidaryti iš išorinių ir geriamųjų vaistų derinio, kuris padeda sumažinti uždegimą, sugeria skystį iš akies, skatina skysčio nutekėjimą ir mažina skysčio gamybą akyje. Taip pat, viena iš gydymo priemonių gali būti chirurgija. Sunkiais atvejais šunų glaukoma gali sukelti aklumą, todėl svarbu nedelsiant gydyti.

Katarakta

Katarakta – akies lęšiuko padrumstėjimas dėl medžiagų apykaitos sulėtėjimo. Ilgainiui vystantis kataraktai šviesa nepasiekia akies užpakalinės dalies, todėl gali pablogėti regėjimas, o galiausiai augintinis, gali ir apakti. Simptomai gali būti tokie: kataraktos apimtas akies vyzdys dažniausiai būna baltos ar pieniškos spalvos. Tai yra dažniausiai pasireiškianti senstančių šunų problema.

Katarakta dažnai painiojama su būkle, vadinama lęšine skleroze, kuri yra normalus lęšio pasikeitimas, susijęs su senėjimu. Abi šios akių ligos gali sukelti vyzdžio drumstėjimą ir spalvos pasikeitimą. Jei jūsų šuns akys drumstos, apsilankykite pas veterinarą, kuris gali nustatyti, ar jūsų šuo neturi kataraktos, ar lęšinės sklerozės. Nėra medicininio gydymo, kuris pakeistų kataraktos įtaką regėjimui, tačiau kitos problemos turėtų būti gydomos.

Ragenos pažeidimas

Ragena yra skaidrus, priekinės akies dalies sluoksnis, laužiantis šviesos spindulius. Ragena kaip ir oda, gali būti pažeista išoriškai. Ragenos pažeidimas gali būti įdrėskimai, opos, įbrėžimai ar įpjovimai.

Ragenos pažeidimo priežastys yra trauma ar sužalojimas, netinkama ašarų gamyba ir anatominiai akių sutrikimai. Ragenos pažeidimo simptomai gali būti tokie: paraudimas, išskyros, akies trynimas ir akių skausmas.

Gydymas skirsis priklausomai nuo pagrindinės žalos priežasties, tačiau dažniausiai yra duodama laiko, kad ragena sugytų. Jūsų veterinaras gali skirti akių lašus su antibiotikais ar tepalus, kad užkirstų kelią infekcijai arba ją gydytų, taip pat vaistus, padedančius sumažinti skausmą. Sunkiais atvejais šunims gali prireikti operacijos, kad būtų skatinamas gijimas ir ragenos atstatymas. Tam, kad būtų skatinamas greitesnis gijimas rekomenduojama naudoti preparatą su hialurono rūgštimi – Optixcare Eye Lube Plus. (žr. apačioje)

Sausa akis arba keratokonjunktyvitas (KCS)

Jūsų šuns ašaros atlieka įvairias funkcijas, kurios yra labai svarbios, įskaitant ragenos audinių maitinimą ir akies paviršiaus sutepimą, kad pašalintų kenksmingas medžiagas. Akių sausumas, dar žinomas kaip Keratokonjunktyvitas (KCS), atsiranda kai šuns ašarų liaukos išskiria mažiau ašarų nei įprastai. Tai gali sukelti kitų problemų: ragenos opas ir įbrėžimus.

Sausos akies simptomai gali būti: raudonos akys ar per didelis mirksėjimas. Nedidelius akių sausumo atvejus galima palengvinti reguliariai naudojant dirbtines ašaras arba su šiais preparatais: Optixcare Eye Lube arba Opixcare Eye Lube Plus (žr. apačioje). Sunkesniais atvejais paprastai reikia vaistų, kurie skatina ašarų gamybą. Labai sunkiais atvejais gali būti reikalinga chirurgija.

Vyšninė akis “Cherry eye”

Jei dar nežinojote, šunys iš tikrųjų turi tris vokus. Trečiasis vokas, turintis ašaras gaminančią liauką, paprastai yra paslėpta po vidiniu akies kampu. Kartais šunų vokų raiščiai silpnai laiko šią liauką dėl šios priežasties liaukos iškyla ir atrodo kaip raudona vyšnia, kyšančios iš jūsų šuns akių kampo. Vyšnia akies kampe dažnai yra genetinė problema ir reikalauja operacijos.

Ką rekomenduojame mes?

Mes suprantame jūsų keturkojų akių sveikatos svarbą. Štai kodėl renkame ir rekomenduojame tokius produktus, kurie padėtų užkirsti kelią ligoms, būtų naudingi augintiniams ir palengvintų darbą veterinarams.

Optixcare Eye Health tepalą akims su antioksidantais. Šis gelis yra prevencinis, lokalus antioksidantas akims, kuris gali padėti sumažinti oksidacinį stresą „išgaudydamas“ ir „išvalydamas“ laisvuosius radikalus. Gelis tinkamas naudoti kartu su antibiotikais, imunosupresoriais, antiuždegiminiais vaistais, skatinant greitesnį gijimą. Optixcare Eye Health naudojamas gyvūnams, kurie yra jautrūs oksidaciniam stresui:

  • Senyvo amžiaus gyvūnams, kuriems su laiku kyla degeneracinės akių ligos (katarakta, glaukoma, sausų akių sindromas, tinklainės degeneracija).
  • Trumpasnukių šunų veislėms (mopsams, bostono terjerams, bokseriams, buldogams, lasos apsams, čiau-čiau, anglų žaisliniams spanieliams, pekinams, ši-cu, čihuahua, bulmastifams). 
  • Veislėms, kurioms yra būdinga predisponuojančios įvairios akių ligos, tokios kaip, sausų akių sindromas, akių vokų pažeidimai, keratitas (ragenos uždegimas).
  • Gyvūnams sergantiems diabetu ir panašiomis sisteminėmis ligomis, kurios gali turėti įtakos ir akių komplikacijoms.

Optixcare Eye Lube – tepalas sausoms akims. 

Optixcare Eye Lube Plus – tepalas su hialuronu – sausoms akims ir ragenos pažeidimams.

Optixcare Eye Cleaner ir Optixcare Wipes – priemonės, kurios yra skirtos akių higienai palaikyti. Valo minkštas traiškanas, nešvarumus ar dulkes. Saugu naudoti aplink akis, švelniai valo, ramina odą. Ramina sudirgusias, susierzinusias akis. Gali padėti pašalinti dėmes, susidariusias nuo ašarų. 

Palaikykite savo augintinių sveikas akis. Nepamirškite, kad svarbu yra anksti diagnozuoti ir nustatyti augintinių akių ligas. Gali būti sunku žinoti, ar jos yra nedidelės, ar rimtos. Nuolatiniai patikrinimai ir tyrimai gali padėti anksčiau aptikti akių ligas, kol jos netapo rimtomis bėdomis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

Rekomenduojame

Jūsų prekė sėkmingai pridėta į jūsų krepšelį. Dabar galite eiti į krepšelį arba tęsti apsipirkimą.